در گفت وگو با ایسنا اعلام شد

درمان سرطان سالی چند؟

درمان سرطان سالی چند؟

به گزارش دكتر ایزی معاون درمان وزارت بهداشت، هزینه های مستقیم درمان سرطان در ایران را سالانه بالغ بر 3000 میلیارد تومان اعلام نمود.دكتر قاسم جان بابایی در گفتگو با ایسنا، درباره هزینه های درمان سرطان در كشور، اظهار داشت: یك بخش از هزینه های درمان سرطان مربوط به هزینه های مستقیم و بخشی از آن غیر مستقیم است. هزینه مستقیم آن بخشی از هزینه هایی است كه از جانب مردم و دولت پرداخت می شود و هزینه غیرمستقیم ناشی از هزینه های خانوادگی، بیكاری و… است.

وی اضافه كرد: كسی كه به سرطان مبتلا می شود، نمی تواند كار كند یا مجبور است بخشی از زندگی اش را بفروشد و خرج درمانش كند و این مورد نوعی هزینه های غیرمستقیم به مردم تحمیل می كند و متأسفانه ما هیچ برآورد دقیقی از هزینه های غیر مستقیم بیماری هایی چون سرطان نداریم.

جان بابایی درباره هزینه های مستقیم درمان سرطان در كشور، اظهار نمود: طبق برآوردی كه در زمینه هزینه های مستقیم بیماری سرطان انجام شده كه البته برای سال های گذشته است، این بیماری هزینه ای بالغ بر ۳، ۰۰۰ میلیارد تومان در سال است كه البته بخش اعظم این هزینه از محل پوشش بیمه بوده و مابه التفاوت آن هم از محل طرح تحول سلامت پرداخت می شود تا به مردم و بیماران فشار وارد نشود.
1397/11/21
13:00:56
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی