تزریق ماهانه داروهای HIV اثربخش است

تزریق ماهانه داروهای HIV اثربخش است

به گزارش دكتر ایزی نتایج به دست آمده در دو مطالعه نشان داده است كه تزریق ماهانه داروهای HIV به اندازه مصرف روزانه قرص اثربخش است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، متخصصان علوم پزشكی در دو مطالعه بین المللی دریافتند كه تزریق ماهانه داروهای HIV به اندازه مصرف روزانه قرص می تواند در كنترل ویروس عامل بیماری ایدز موثر باشد.
درصورتیكه قانونگذاران در آمریكا و اروپا نتایج بدست آمده در این دو مطالعه را مورد تایید قرار دهند، تزریق ماهانه داروی HIV می تواند گزینه جدیدی برای افراد آلوده به این ویروس باشد و به درمان بعضی از بیماران هم كمك نماید. همینطور با تزریق ماهانه دارو كه توسط پزشك یا پرستار انجام می شود دیگر لازم نیست بیمار مصرف روزانه قرص را به یاد داشته باشد. همینطور تزریق دارو باعث می شود بیماران بیشتر پیگیر روند درمانِ خود باشند.
بعلاوه از دیگر فوائد تزریق ماهانه داروی HIV این است كه بیمار نیاز نیست برای رجوع حضوری به داروخانه و با وجود نگاه منفی اطرافیان نسبت به خرید دارو، اقدام نماید. البته از موضوعات مهمی كه باید در ارتباط با داروی تزریقی مورد بحث و توجه قرار گیرد مساله هزینه داروست و باید این اطمینان حاصل شود كه به لحاظ قیمت برای همه قابل دسترسی و تهیه است. همینطور در آزمایش های بعدی میزان اثرگذاری داروی تزریقی در پیشگیری از انتقال ویروس به افراد دیگر باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.
در یكی از دو مطالعه انجام گرفته ۶۱۶ بیمار حضور داشتند كه به علت عفونت HIV قرص مصرف می كردند. با شروع مطالعه نیمی از شركت كنندگان از مصرف قرص منع شده و دارو را به صورت تزریقی دریافت نمودند. بعد از گذشت یك سال در نمونه خون یك تا دو درصد از افرادِ هر دو گروه، نشانه هایی از ویروس HIV وجود داشت چه افرادی كه قرص مصرف كرده بودند و چه آنهایی كه تزریق دارو را انجام دادند.
به گزارش تایم، متخصصان تاكید دارند كه یافته های بدست آمده از آن حكایت می كند كه تزریق ماهانه دارو همچون مصرف روزانه قرص HIV در كنترل این عفونت اثربخش است.1397/12/20
14:41:34
2.5 / 5
4364
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی