وزارت بهداشت عربستان:

بیماری واگیردار یا خطرناكی در حج گزارش نشده است

بیماری واگیردار یا خطرناكی در حج گزارش نشده است

دكتر ایزی: وزارت بهداشت عربستان اعلام نمود: تابحال هیچ نوع بیماری واگیردار یا خطرناكی میان حجاج گزارش نشده و وضعیت بهداشتی در شرایط مطلوبی است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، نزدیك به ۷۰۰ هزار حاجی تا كنون به عربستان وارد شده اند تا برای ادای مناسك حج تمتع آماده شوند. زائران خارجی قبل از ورود به خاك عربستان باید واكسینه شده باشند و هنگام ورود به این كشور باید كارت های بهداشت خودرا در كنار گذرنامه به ماموران سعودی عرضه كنند. بگفته وزارت بهداشت عربستان، میزان رعایت واكسیناسیون توسط حجاج برای مننژیت ۸۸.۵%، برای تب زرد ۸۰.۵% و برای فلج اطفال ۸۹.۸% گزارش شده است.
وزارت بهداشت عربستان اظهار كرده است: در اولویت های خود به پیش گیری از بیماری ها اهمیت می دهد و تحولات و تغییرات وضعیت بهداشت در سطح جهان را با هماهنگی سازمان جهانی بهداشت و سازمان های بهداشتی دیگر پیگیری می كند تا احتیاط لازم و تدابیر ضروری برای مقابله با مشكلات احتمالی اتخاذ شود كه همچون این تدابیر شرایط جدید بهداشتی برای صدور روادید حج و تطبیق آن برای تمام كشورها، و فعال سازی مراكز بهداشتی در گذرگاه های مرزی است.

ورود حجاج به عربستان از سه راه دریایی، زمینی و هوایی صورت می گیرد كه بیشترین جمعیت تا كنون از طریق هوایی به این سرزمین وارد شده اند. درحال حاضر بیشترین نگرانی از ناحیه كشورهای آفریقایی احساس می شود كه بتازگی از شیوع تازه بیماری «ابولا» در بخش هایی از این كشور گزارش هایی رسیده است.
منبع:

1398/05/03
11:17:55
5.0 / 5
4324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی