در گزارش دكتر ایزی مطرح شد؛

ایجاد بیمارستان ویژه دندان پزشكی در آرادان

ایجاد بیمارستان ویژه دندان پزشكی در آرادان

به گزارش دكتر ایزی معاون وزیر بهداشت بابیان اینكه تنها دو بیمارستان ویژه دندان پزشكی در كشور وجود دارد كه یكی در آرادان و دیگری در تبریز است، اظهار داشت: این بیمارستان از جانب وزارتخانه تجهیز می شود.قاسم جان بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینكه بخشی از كمبودهای درمانی در شهرستان های گرمسار و ایوان كی رفع شده است، اظهار داشت: باقی كاستی های موجود در حوزه بهداشت و درمان هم بزودی رفع خواهند شد كه ازجمله آنها می توان به راه اندازی و تجهیز مركز درمانی بستری در شهر ایوان كی اشاره نمود كه برای مثال دستگاه رادیولوژی موردنیاز این مركز تحویل و بزودی تجهیزات آزمایشگاهی آن هم تكمیل خواهد شد.
وی اضافه كرد: یكی دیگر از نیازها در گرمسار فرسودگی دستگاه سی تی اسكن بود كه باوجود تعویض قطعات توسط دانشگاه علوم پزشكی سمنان بازهم نمی توانست نیاز این شهرستان را برطرف كند بنابراین در این زمینه پیگیری های خوبی صورت گرفت و مقرر است دستگاه سی تی اسكن جدیدی به این شهرستان بیاید.
پیگیر اختصاص آمبولانس هستیم
معاون درمان وزارت بهداشت بابیان اینكه یك دستگاه سنگ شكن هم به تجهیزات درمانی گرمسار افزوده خواهد شد، بیان كرد: درباره دیالیز هم باید گفت سابقاً دو دستگاه به این شهرستان اختصاص یافت و مقرر شد تا سایر تجهیزات مخصوص به دیالیز هم بزودی به گرمسار منتقل شود همینطور كمبود نیروی متخصص در گرمسار و آرادان كه بعضاً نیاز درمانی شهرستان به اجبار از خارج منطقه تأمین می شد هم برطرف خواهد شد و مردم می توانند از متخصصان جدید به خصوص در حوزه رادیولوژی و رشته های طب اورژانس، مغز اعصاب و پاتولوژی و... استفاده كنند.
جان بابایی افزود: در آرادان هم تصمیم بر آن شده كه یك بیمارستان بلااستفاده به مركز دندانپزشكی تبدیل گردد كه دومین بیمارستان دندان پزشكی كشور، در كنار تبریز به حساب می آید كه به دنبال تكمیل تجهیزات آن به خصوص در حوزه هوش بری عمل های دندان پزشكی هستیم كه ان شاالله تا دو الی سه هفته دیگر باقی مانده تجهیزات این مركز هم توزیع می شود.
وی اضافه كرد: یكی از خواسته دیگر موجود در حوزه بهداشت و درمان در حوزه شهرستان های گرمسار و آرادان اختصاص آمبولانس است كه دراین باره هم پیگیری و مذاكراتی را انجام خواهیم داد.

1398/09/10
14:43:15
5.0 / 5
4663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی