برای مقابله با پیری، شیر كم چرب بخورید

برای مقابله با پیری، شیر كم چرب بخورید

به گزارش دكتر ایزی نتایج یك تحقیق نشان می دهد: نوشیدن شیر كم چرب پروسه پیری و فرسودگی را كند می كند.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: افرادی كه از شیر كم چرب مصرف می كنند در مقایسه با افرادی كه شیر پر چرب مصرف می كنند برای چندین سال پیری بیولوژیكی كمتری را تجربه می كنند.
پژوهشگران آمریكایی با تاكید بر اینكه نوشیدن شیر كم چرب بطور حائز اهمیتی با كند شدن پروسه پیری و فرسودگی در بزرگسالان هم راه است، اظهار داشتند: تفاوت تاثیر مصرف نوشیدن شیر كم چرب و پرچرب چشم گیر بوده است. افرادی كه تمایل به مصرف شیرهای پرچرب دارند باید آگاه باشند كه این عادت غذایی می تواند با نتایج مهمی برای آنان همراه باشد.
در این مطالعه پژوهشگران آمریكایی رابطه بین طول تلومر (پایانه فیزیكی كروموزم های خطی) و میزان و نوع شیر مصرفی را بررسی كردند. تلومرها همچون ساعت بیولوژیكی عمل می كند و ارتباط نزدیكی با سن دارد. بنابراین، هرچه سن فرد بیشتر می شود طول تلومرها كوتاه تر می شود.
به گزارش دكتر ایزی به نقل از ان دی تی وی، بررسی ها نشان داد هر چه افراد میزان بیشتری از شیر پرچرب مصرف كنند طول تلومر كوتاه تری خواهند داشت. همین طور به ازای هر یك درصد افزایش مصرف شیر چرب طول تلومرها 69 جفت پایه (base pairs) كوتاه تر می شود كه به مفهوم چهار سال پیری و فرسودگی بیولوژیكی است.
منبع:

1398/10/27
19:00:54
5.0 / 5
4144
تگهای خبر: تجربه , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی