آزادی مشروط ۴۰۰۰ زندانی در انگلیس و ولز به سبب شیوع ویروس كرونا

آزادی مشروط ۴۰۰۰ زندانی در انگلیس و ولز به سبب شیوع ویروس كرونا

به گزارش دكتر ایزی وزارت دادگستری انگلیس اعلام نمود: 4000 زندانی در انگلیس و ولز بمنظور مقابله با شیوع كروناویروس جدید آزاد خواهند شد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، زندانیانی كه دو ماه یا كمتر از مدت حبس شان باقی مانده باشد، طی چند مرحله با گواهی موقت آزاد خواهند شد.
زندانیان با خطر پایین انتخاب شده و با پابندهای الكترونیكی آزاد می شوند تا به محض بروز نخستین نگرانی بازگردانده شوند.
این روش بعنوان راهی برای جلوگیری از ابتلای هزاران زندانی در این كشور در نظر گرفته شده است كه خیلی از آنها در سلول های مشترك زندانی هستند.
تابحال تست كرونای ۸۸ زندانی در ۲۹ زندان انگلیس مثبت بوده و ۱۲۰۰ مورد مشكوك دیگر نیز در زندان های سراسر این كشور تحت قرنطینه درآمده اند.
سازمان زندان های انگلیس اعلام نموده مجرمان و افراد با جرائم خشونت آمیز و هر فردی كه تهدیدی برای امنیت ملی یا نگرانی برای كودكان ایجاد كند، شامل این آزادی نخواهد شد. هم چنین هیچ یك از زندانیان با جرایم مربوط به كووید-۱۹ همچون افرادی كه به عمد در صورت كاركنان اورژانس سرفه كرده یا تجهیزات محافظتی سرقت كرده نیز واجد شرایط آزادی نخواهند بود.
بگفته مقامات دادگستری، دولت انگلیس موظف است عدالت را برای قانون شكنان اجرا نماید اما حالا باتوجه به شرایط خاص و شیوع كروناویروس ممكنست ویروس به صورت گسترده در زندان ها نیز شیوع یافته و فشار زیادی برای نظام سلامت همگانی این كشور به وجود آورده و جان های زیادی را در خطر قرار دهد.
مقامات انگلیسی اعلام نموده اند هیچ یك از زندانیانی كه علایم كروناویروس را دارند آزاد نخواهند شد. زندانیانی كه خانه نداشته یا در صورت آزادی به امكانات بهداشتی دسترسی نداشته باشند نیز آزاد نخواهند شد.
زندانیان حامله نیز بمنظور محافظت از آنها و نوزادانشان مشمول این آزادی خواهند بود. مادرانی كه به همراه فرزندانشان در زندان به سر می برند نیز بعد از بررسی های پزشكی آزاد خواهند شد.
گفته می شود این آزادی ها طی چند مرحله و از فردا (دوشنبه) آغاز خواهد شد.
اتحادیه زندان های انگلیس نیز از این اقدام دولت استقبال كرده اما نسبت به فشار كاری كه به كاركنان زندان ها وارد می شود، ابراز نگرانی كرده است.
تابحال حدود ۸۰۰۰ نفر از كاركنان زندان های سراسر انگلیس معادل یك چهارم از كل نیروی كار زندان ها به دلیلهای مربوط به شیوع كروناویروس در این كشور از كار غیبت داشته اند.
دولت ایرلند تابحال ۲۰۰ زندانی را به علت شیوع كروناویروس آزاد كرده و دولت اسكاتلند نیز اقدامات مشابهی در نظر گرفته است.
فرانسه نیز اعلام نموده قصد آزادی زودهنگام ۵۰۰۰ زندانی را داشته و ایالت كالیفرنیای آمریكا نیز مقرر است ۳۵۰۰ زندانی را به زودی آزاد كند.
بنا بر گزارش شبكه خبری بی بی سی، استرالیا، آلمان و كانادا قبل از این آزادی زندانیان را در پیش گرفتند.
منبع:

1399/01/17
23:33:52
5.0 / 5
2984
تگهای خبر: برند , بهداشت , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی