معاون وزیر بهداشت:

واكسن كرونا تا سال دیگر به دست ما نمی رسد

واكسن كرونا تا سال دیگر به دست ما نمی رسد

معاون بهداشت وزیر وزارت بهداشت با اعلان اینكه متاسفانه واكسن كرونا تا سال دیگر بدست ما نخواهد رسید، اشاره كرد: صنعتگران كشور باید خودرا با تولید همراه با زندگی مسالمت آمیز با كرونا به مدت دو سال آماده كنند.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، علیرضا رئیسی در مراسمی که به مناسبت روز ملی صنعت و معدن با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، با اعلان اینکه کشوری مثل آمریکا رتبه اول در دنیا در زمینه درگیری با کرونا را دارد، اظهار نمود: تا کنون در دنیا حدود ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر درگیر بیماری کرونا هستند و حدود ۵۴۰ هزار نفر نیز فوت کردند. در ایران هم تابحال ۲۲۰ هزار نفر مبتلا و 10 هزار و ۴۰۰ نفر فوتی داشتیم.
وی با تاکید بر اینکه ویروس کرونا تا کنون نه درمان مشخصی دارد و نه واکسنی برای آن یافت شده است، اظهار داشت: با توجه به این که تا کنون درمان و واکسن کرونا یافت نشده، در نتیجه باید راه های غیر درمانی برای مقابله با آن باید در پیش بگیریم.
معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به وظایف بخش صنعت در مقابله با کرونا اشاره کرد: امروز بخش صنعت سه وظیفه اصلی بر عهده دارد که مهم ترین آن سرپا نگه داشتن این بخش است. به لطف خدا در ایران و در اوج شیوع ویروس کرونا این بخش تاب آورد. افتخار و کاری بزرگ است که در اوج شیوع ویروس کرونا فروشگاه های ما خالی نشدند.
رئیسی افزود: دومین ماموریت بخش صنعت در مقابله با کرونا این است که سلامت خانواده صنعت را که حدود ۱۴ میلیون نفر نیروی کار خود و اعضای خانواده آنها که در مجموع ۵۰ میلیون نفر هستند، حفظ کند.
وی سومین ماموریت بخش صنعت را ادامه فعالیت در زمینه تولید اقلام و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان عنوان نمود و اظهار داشت: اوایل بیماری ما غافل گیر شدیم و پرسنل ما حتی ماسک نداشتند، اما صنعت به سرعت وارد شد و با تغییر خطوط تولید خود، مبادرت به تولید اقلام و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان کردند. امروز ما به صادرات اقلام و تجهیزاتی از قبیل ونتیلاتور وارد شده ایم.
معاون وزیر بهداشت در آخر با اعلان اینکه مطمئن باشید که متاسفانه واکسن تا سال دیگر بدست ما نخواهد رسید، اشاره کرد: صنعتگران کشور باید خودرا با تولید همراه با زندگی مسالمت آمیز با کرونا به مدت دو سال آماده کنند.1399/04/10
23:44:46
5.0 / 5
2219
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی