از سوی وزرای بهداشت و علوم ارائه شد

گزارشی از پروتكل های بهداشتی برگزاری مراسم سوگواری محرم و آزمون های سنجش به اعضای دولت

گزارشی از پروتكل های بهداشتی برگزاری مراسم سوگواری محرم و آزمون های سنجش به اعضای دولت

هیئت دولت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از همكاری نهادها و مراكز حوزوی و فرهنگی در تهیه پروتكل های بهداشتی برای برگزاری مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گزارش داد.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، در این نشست که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی برگزار شد، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم از آمادگی وزارت متبوع برای برگزاری آزمون های سنجش با رعایت همه موازین و دستورالعمل های بهداشتی اطلاع داد.
در ادامه جلسه امروز، اعضای دولت به بحث و بررسی پیرامون برخی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پرداخته و آنها را از تصویب گذراندند.
** اختصاص اعتبار برای تکمیل بازسازی و آبگیری سردهنه های کشاورزی سیل زده در استان های مازندران، گیلان و گلستان
با تصویب هیئت وزیران، مبلغ ۱۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور تکمیل بازسازی و آبگیری سردهنه های کشاورزی خسارت دیده از سیل سال های گذشته و پیشگیری از عدم زیر کشت رفتن برنج در سطح وسیعی از اراضی مستعد استان های مازندران، گیلان و گلستان، به شرکت های سهامی آب منطقه ای استان های مذکور اختصاص یافت.
همچنین وزارت نیرو (شرکت های سهامی آب منطقه ای استان های مازندران، گیلان و گلستان) موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

** تهاتر مطالبات و بدهی های برخی از شرکت های خصوصی با دولت
با تصویب دولت، مطالبات شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) بابت مطالبات شرکت های تابعه شامل شرکت تولید برق پره سر مپنا به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال و شرکت فارس گاز پاورپلنت به مبلغ (۵۹/۳۴۰/۹۸۱/۴۵۹) ریال از شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اصل بدهی این شرکت ها به گمرک جمهوری اسلامی ایران تهاتر شد.
هیئت وزیران همینطور با تهاتر مطالبات شرکت فارس غاز باوربلانت و شرکت ساوت اصفهان پاورپلنت از شرکت دولتی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی با بدهی همان شرکت ها به سازمان امور مالیاتی کشور به مبلغ (۴/۹۰۰/۸۷۸/۷۹۴/۹۴۰) ریال موافقت نمود.
همچنین شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی تا سقف تهاتر انجام شده، حسب مورد جایگزین اشخاص بدهکار مربوط می شود و مکلف است ضمن اصلاح حساب، حسب مورد نسبت به پرداخت مبالغ مورد نظر به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه داری کل کشور در سررسید مقرر بر مبنای ضوابط و مقررات مربوط با هماهنگی گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان امور مایلاتی کشور اقدام نماید.

** تصمیم دولت درمورد تأمین سنگ آهن مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد
هیئت وزیران به منظور تأمین سنگ آهن مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد، مصوب کرد در صورتیکه مجتمع صنعتی مذکور برای تکمیل زنجیره تولید فولاد نسبت به راه اندازی واحد کنسانتره سنگ آهن (به میزان 5/2 میلیون تن) در جوار معادن سنگ آهن خواف سرمایه گذاری نماید، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مکلف است سنگ آهن مورد نیاز واحد مزبور را متناسب با ذخایر قطعی حاصل از آنومالی های جدید اکتشافی در سنگان خواف تأمین نماید. همینطور زمین مورد نیاز برای سرمایه گذاری توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با قیمت کارشناسی رسمی دادگستری قابل واگذاری است.
در صورت عدم راه اندازی واحد کنسانتره فوق الذکر، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مکلف است نسبت به تأمین کلوخه سنگ آهن مورد نیاز مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد (کارخانه کنسانتره به ظرفیت ۵/۲ میلیون تن در سال) متناسب با ذخایر قطعی حاصل از آنومالی های اکتشافی جدید در منطقه سنگان خواف اقدام نماید.

** اصلاح آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات
دولت با عنایت به ضرورت مدیریت بازگشت ارز حاصل از صادرات و کنترل واردات با اولویت تأمین مواد اولیه کارخانجات و کالاهای اساسی و ضروری و مقتضیات تجاری کشور، آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در زمینه صدور کارت بازرگانی را اصلاح کرد.

** آئین نامه اجرایی مربوط به ثبت رساله های دارای طبقه بندی تصویب شد
در جلسه امروز هیئت دولت، آئین نامه اجرایی تبصره ذیل بند (ت) ماده (۶۴) قانون برنامه ششم توسعه درمورد اطلاعات و داده ها با موضوعات امنیتی، دفاعی و دارای طبقه بندی، مبحث قانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی را به تصویب رساند.
به باعث آئین نامه مذکور، نیروهای مسلح موظفند یک نفر را بعنوان رابط سمات به دبیرخانه معرفی نموده و هر نوع اطلاعات صحیح لیست و کتاب شناختی و چکیده پیشنهاد (پروپوزال) مربوط به آن دسته از طرح ها، رساله ها و رساله های نیروهای مسلح را که برپایه قانون مجازات جرائم نیروهای مسلح - مصوب ۱۳۸۲ -، دارای هیچ سطحی از طبقه بندی نبوده و یا مشمول محدودیت در دسترسی یا حیطه بندی نشده باشد را مطابق با مفاد آئین نامه اجرایی در سمات ثبت نمایند و در حیطه مأموریت ها و وظایف و اختیارات خود، منطبق با مفاد آئین نامه اجرایی با دبیرخانه همکاری نمایند.
همچنین ثبت هرنوع اطلاعات یاد شده که برپایه قانون مجازات جرائم نیروهای مسلح، دارای طبقه بندی در هر سطحی بوده و یا مشمول محدودیت در دسترسی یا حیطه بندی باشد، در سمات مجاز نیست مگر در آن دسته از سامانه های امن متعلق به نیروهای مسلح که امنیت و عملکرد آنها به تأیید سلسله مراتب حفاظت اطلاعات و فاوای نیروهای مسلح رسیده باشد.
دستگاه های اجرایی اطلاعات دارای طبقه بندی را بعد از تصویب و قبل از انعقاد قرارداد، به روشی که دبیرخانه شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری تعیین می کند، به دبیرخانه تحویل و رسید آنرا دریافت می­ کنند و دبیرخانه هم موظف است اطلاعات دارای طبقه بندی مبحث این آئین نامه را تنها با درخواست کتبی بالاترین مقام دستگاه اجرایی متقاضی و با رعایت ماده مربوط در این آئین نامه، در اختیار وی قرار دهد.

** اصلاح نرخ های کارمزد خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران
هیئت وزیران با عنایت به شرایط تحریم ها و ضرورت حمایت حداکثری از صادرات خدمات فنی مهندسی کشور و هم تاکید دولت در خصوص ایجاد ساوزکارهای مناسب مالی در بازارهای هدف، با اصلاح نرخ های کارمزد (حق بیمه) خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران موافقت نمود.
بر این اساس، ضمانت­نامه­های مورد نیاز صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به صورت های زیر صادر گردد:
۱- ضمانت­نامه شرکت در مناقصه با تایید صلاحیت سازمان برنامه و بودجه کشور یا حسب مورد کارگروه مبحث ماده (۱۹) آیین نامه اجرایی پشتیبانی از صدور خدمات فنی و مهندسی.
۲- ضمانت نامه حسن انجام تعهدات، پیش­پرداخت، استرداد کسور وجه الضمان و همینطور گواهی سقف ضمانت­نامه­ای و اعتباری مورد نیاز برای صادرکنندگان بعد از تایید کارگروه مبحث ماده (۱۹) آیین نامه اجرایی پشتیبانی از صدور خدمات فنی و مهندسی.
برای صدور ضمانت نامه­ های (شرکت در مناقصه، پیش­پرداخت، حسن انجام کار، کسور وجه الضمان)، در مقابل حداکثر ۲ درصد وجه نقد یا سایر وثایق مورد قبول صندوق و ۹۸ درصد سفته نسبت به ارزش ضمانت نامه و نرخ کارمزد صدور ضمانت نامه به میزان نیم درصد ارزش ضمانت نامه های مورد نیاز می باشد.
در مورد خسارت و تأمین ذخایر فنی که درآمدهای صندوق کفاف پرداخت آنها را ندهد، مطابق قانون چگونگی اداره صندوق ضمانت صادرات ایران اقدام خواهد شد.
نرخ کارمزد برای سایر پیمانکاران نیازمند به دریافت انواع ضمانت نامه های شرکت در مناقصه، حسن انجام تعهدات، پیش­پرداخت، استرداد کسور وجه الضمان، و گمرکی که مشمول بندهای فوق نمی گردند، در پروژه های برون مرزی و پروژه های صادرات محور داخل کشور (و مبنا قراردادن گروه ریسک ۲ برای ایران) تعیین می گردد.

** تأمین خوراک شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
با تصویب دولت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مجاز شد نسبت به تأمین سنگ آهن دانه بندی از معادن سنگان و چاه گز برای شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان اقدام نماید.
منبع:

1399/05/08
15:02:57
5.0 / 5
2067
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی