مشاهده مواردی از مبتلاشدن به یك بیماری ویروسی دیگر در چین

مشاهده مواردی از مبتلاشدن به یك بیماری ویروسی دیگر در چین

دكتر ایزی: در شرایطی كه جهان در كوشش برای مقابله با كروناویروس است، نگرانی هایی نسبت به همه گیری یك ویروس دیگر در چین كه می تواند كشنده باشد، به وجود آمده است.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، با شیوع یک ویروس جدید در چین و ابتلای چندین نفر به آن، کارشناسان به جهانیان نسبت به امکان شیوع آن هشدار داده اند.
بیش از ۳۷ نفر در استان شرقی جیانگسوی چین در نیمه اول سال جاری میلادی (۲۰۲۰) به "ویروس SFTS" یا Dabie bandavirus مبتلا شدند. کمی بعد مشخص شد که ۲۳ نفر دیگر نیز در استان شرقی آن هوئی چین به این ویروس مبتلا شده اند.
یک زن از نانجینگ، مرکز استان جیانگسو که به این ویروس مبتلا شده بود، علائمی مانند تب و سرفه را از خود نشان داد. پزشکان در بدن او افت لکوسیت، پلاکت خون مشاهده نمودند. بعد از یک ماه معالجه، وی از بیمارستان مرخص شد.
تابحال دست کم هفت نفر در استان آن هوئی و استان شرقی چه جیانگ چین جان خودرا در اثر مبتلاشدن به این ویروس از دست داده اند. SFTS که متعلق به دسته Bunyavirus است، ویروس جدیدی نیست. چین پاتوژن این ویروس را در سال ۲۰۱۱ میلادی جدا کرده است.
ویروس شناسان معتقدند که این عفونت می تواند بوسیله کنه به انسان منتقل شده و از انسانی به انسان دیگر نیز انتقال یابد. بیماران می توانند ویروس را بوسیله خون یا مخاط به دیگران منتقل کنند.
پزشکان ضمن هشدار نسبت به این مساله که نیش کنه راه اصلی انتقال است، اعلام نموده اند تا زمانی که مردم محتاط باشند، موردی برای نگرانی نسبت به شیوع چنین ویروسی نیست.
نخستین مورد مبتلاشدن به عفونت کروناویروس جدید در شهر ووهان چین در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی مشاهده شد و طی چند هفته در سراسر جهان گسترش یافت و یک فاجعه جهانی ایجاد کرد.
بنابر گزارش نشنال هرالد ایندیا، از همین رو شیوع ویروس جدید دیگر در چین برای جهانیان نگران کننده بوده و کارشناسان بر این عقیده اند که کشورها باید نسبت به این ویروس احتیاط کنند تا مبادا موجب بروز همه گیری دیگری شود.
منبع:

1399/05/19
23:06:56
5.0 / 5
2118
تگهای خبر: بیماری , پزشك , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی