آصفری:

مردم باید از تبعات ویروس كرونا آگاه شوند

مردم باید از تبعات ویروس كرونا آگاه شوند

نایب رئیس كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها اصرار كرد كه مردم باید نسبت به تبعاتی كه ویروس كرونا بر روی سلامتی و حوزه اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد آگاه شده تا مسئولیت پذیری اجتماعی خودرا بالاتر ببرند.


محمدحسن آصفری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به مسئولیت هر یک از هموطنان در مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: مساله ی شیوع ویروس کرونا امروز که به یک موضوع جدی تبدیل گشته است و اگر به راهکارهای پیشگیری و کنترل این ویروس توجه نشود تاثیرات جدی بر مسائل اجتماعی و اقتصادی جامعه برجای خواهد گذاشت. امروز همه ما در مبارزه با ویروس کرونا مسئول هستیم و اگر تلاش خودرا برای ریشه کن کردن این ویروس به کار نبندیم با تاثیرات جدی آن خصوصاً در بخش اقتصادی روبه رو خواهیم شد.
ایشان سپس اظهار نمود: بی توجهی هر یک از شهروندان نسبت به مسئولیت خود در رعایت پروتکل های بهداشتی نه فقط سلامت خود و خانواده اش بلکه سلامتی و جان سایر افراد جامعه را نیز به مخاطره می اندازد.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هر یک از شهروندان مسئول هستند تا با بهره گیری از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تلاش خودرا به کار بسته تا هرچه سریعتر این بیماری جدی مرتفع گردد. عدم آگاهی شهروندان نسبت به مسئولیت اجتماعی خود و بی تفاوتی نسبت به آن سلامت کل جامعه را به خطر می اندازد. همه ما وظیفه داریم تا مسئولیت اجتماعی خودرا برعهده گرفته و نسبت به ترویج رعایت پروتکل های بهداشتی که از طرف وزارت بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا مطرح گردیده است کوشا باشیم.
آصفری در ادامه با اشاره به تبعات شیوع گسترده ویروس کرونا بیان کرد: بی توجهی نسبت به مسئولیت اجتماعی خود و گسترش این ویروس می تواند در آینده ای نه چندان دور ما را با مشکل کمبود نقدینگی، بیکاری و تعطیلی صنایع رو به رو کند. از نظر بنده حتی لازم است تا محدودیت های قانونی لحاظ شده و افرادی که نسبت به مسئولیت اجتماعی خود بی تفاوت هستند، با قانون رو به رو شوند.
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه اشاره کرد: رسانه ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و نقش بسزایی در آگاه سازی جامعه دارند. امروز وظیفه همه رسانه ها و مسئولان آگاه سازی مردم نسبت به تبعات ادامه دار شدن این ویروس می باشد. مردم باید هم نسبت به تبعات این بیماری برای سلامتی آنان آگاه شوند و هم نسبت به تبعات منفی اقتصادی و امنیتی که می تواند در آینده ای نه چندان دور گریبانگیر جامعه شود. مردم باید با واقعیت ها رو به رو شده و رسانه ها نقش بسزایی در آگاه سازی مردم دارند.1399/05/20
22:24:51
5.0 / 5
2060
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی