افت جهانی شاخص امید به زندگی با همه گیری كووید ۱۹

افت جهانی شاخص امید به زندگی با همه گیری كووید ۱۹

دكتر ایزی: كارشناسان پیش بینی كرده اند كه با همه گیری بیماری كووید-19 شاخص امید به زندگی در سراسر جهان كاسته می شود.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، نتایج یک بررسی نشان می دهد: همه گیری بیماری کووید-۱۹ می تواند سبب کاهش امید به زندگی در کوتاه مدت در خیلی از نقاط جهان شود.
پژوهشگران با بهره گیری از مدلسازی کامپیوتری نتیجه گیری کردند که تنها دو درصد عفونت می تواند سبب کاهش شاخص امید به زندگی در کشورهایی شود که میانگین امید به زندگی در آنها بالا و حدود ۸۰ سال است.
همین طور در این گزارش آمده است: با افزایش میزان عفونت افت شاخص امید به زندگی خصوصاً در اروپا و آمریکای شمالی بیشتر خواهد بود.
با شیوع ۱۰ درصدی بیماری میزان افت امید به زندگی در کشورهایی با شاخص طول عمرِ بالاتر نظیر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بیش از یک سال خواهد بود. با شیوع ۵۰ درصدی بیماری، میزان کاهش امید به زندگی در کشورهای این منطقه سه تا ۹ سال خواهد بود.
یکی از پژوهشگران موسسه بین المللی سیستم های کاربردی تجزیه و تحلیل در اتریش اظهار داشت: در مناطق کمتر توسعه یافته تاثیر شیوع کروناویروس در کاهش امید به زندگی کمتر خواهد بود چونکه طول عمر در بین افرادی با سنین بالا، پایین تر است.
به گزارش هلث دی نیوز، در این بررسی آمده است: هرچند در لطمه دیده ترین مناطق، شاخص امید به زندگی با به انتها رسیدن همه گیری، بهبود خواهد یافت.
جزئیات این مطالعه در نشریه "پلاس وان" انتشار یافته است.1399/07/01
14:48:57
5.0 / 5
1637
تگهای خبر: بیماری , سیستم , مطالعه , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی