فوت بیش از 300 هزار بیمار كووید-19 در اروپا

فوت بیش از 300 هزار بیمار كووید-19 در اروپا

دكتر ایزی: آمارها حاكی از آنست كه بیش از 300 هزار نفر در سراسر اروپا بر اثر مبتلاشدن به بیماری كووید-19 جان خودرا از دست داده و این نگرانی وجود دارد كه موارد مبتلاشدن و مرگ و میر ناشی از این بیماری به سبب سردی هوا و با وجود امید به كشف واكسن، روند افزایشی داشته باشد.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، اروپا تنها ۱۰ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد اما حدود یک چهارم از موارد جهانی مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در این قاره ثبت شده است و حتی بیمارستان های مجهز در کشورهای اروپایی به سبب شیوع گسترده این بیماری، تحت فشار قرار دارند.
اوایل سال جاری مقامات کشورهای اروپایی با اتخاذ اقداماتی همچون اعمال قرنطینه گسترده توانستند تا حدودی این بیماری را تحت کنترل درآورند، هرچند از فصل تابستان مجدد موارد مبتلاشدن افزایش پیدا کرد و دولت ها مجبور شدند بمنظور محدود کردن ارتباطات اجتماعی برای بار دیگر محدودیت ها را اعمال کنند.
در مجموع در کشورهای اروپایی حدود ۱۲.۸ میلیون مورد مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ و حدود ۳۰۰ هزار و ۱۱۴ مورد فوتی گزارش شده است. در هفته گذشته، ۲۸۰ هزار مورد مبتلاشدن در روز گزارش شده که نسبت به هفته پیش از آن افزایش ۱۰ درصدی داشته است.
به گزارش ژاپن تودی، در این بین شرکت داروسازی فایزر نیز از اثربخشی ۹۰ درصدی واکسن کروناویروس آگاهی داد که در جهت مقابله با بیماری کووید-۱۹ امیدوارکننده است هرچند انتظار نمی رود واکسن کرونا قبل از سال ۲۰۲۱ در دسترس عموم قرار گیرد.
منبع:

1399/08/21
14:25:35
5.0 / 5
1400
تگهای خبر: بیماری , دارو , كرونا , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی