رئیس كنگره خبر داد؛

نخستین جلسه آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد مجازی

نخستین جلسه آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد مجازی

نخستین جلسه آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد به همراه چهاردهمین كنگره بین المللی دانش اعتیاد، به صورت مجازی انجام می شود.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر، چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد نیز همانند سالهای گذشته، با حضور و مشارکت بهادار تمامی صاحبنظران و فعالان حوزه های مرتبط در سطح ملی و بین المللی در تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آذر ۹۹ به صورت مجازی انجام خواهد شد. محمدتقی جغتایی رئیس چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، اظهار داشت: در این کنگره شاهد ارائه سخنرانی ها، پانل های تخصصی، مقالات و سایر تولیدات علمی در رشته ها و موضوعات مختلف در حوزه های علوم پایه، بالینی خواهیم بود.
وی اظهار داشت: این کنگره فرصت مغتنمی است تا اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران، در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرات باارزش و تجارب گرانقدر خویش را در تمامی موضوعات زیر در حوزه پیشگیری، درمان و توانبخشی اعتیاد به اشتراک گذارند.
جغتایی اضافه کرد: کنگره دانش اعتیاد که از سال ۱۳۸۵ راه اندازی گردید، همچون نخستین نشستهایی بود که به طیف گسترده ای از علوم اعتیاد از مکانیسم های پایه تا سیاستگزاری ها و مسائل اجتماعی در ایران پرداخته است. این کنگره طی دهه گذشته به بزرگترین رویداد علمی در کشور و بزرگترین رویداد منطقه تبدیل گشته است. رئیس کنگره افزود: چهاردهمین کنگره دانش اعتیاد مفتخر است که برای نخستین بار در تاریخ خود به انجمن بین المللی طب اعتیاد پیوسته است و نخستین جلسه منطقه ای آسیایی دراین زمینه را به وجود آورده است که همراه کنگره و به صورت همزمان انجام خواهد شد. وی ادامه داد: محور ویژه کنگره امسال " فاصله بین علم و عمل: سازگاری با نیازهای نوظهور" است. به سبب بحران کرونا کنگره امسال به صورت مجازی انجام می شود. همین طور در کنگره پیش رو، یک برنامه ویژه به زبان انگلیسی در موضوعات پیشرفته دانش اعتیاد توسط سخنرانان شناخته شده از سراسر جهان برای مخاطبان بین المللی ارائه خواهد شد. این رویداد فرصتی عالی برای کارشناسان و درمانگران خواهد بود تا بطور مؤثر، بمنظور ارتقای سطح سلامت جامعه و کنترل و کاهش استفاده مواد مخدر، دانش خودرا به روز کنند. وی به محورهای این کنگره اشاره نمود و اضافه کرد: پیشگیری، درمان و بازتوانی، کاهش آسیب، معنویت و کاهش تقاضای مواد، حمایت های اجتماعی و کاهش تقاضای مواد، سرمایه اجتماعی، مشارکت و مسئولیت مدنی و کاهش تقاضای مواد، قانونگذاری و سیاستگذاری در کنترل و کاهش اعتیاد، آموزش در اعتیاد، توانمندسازی و جامعه پذیری بهبودیافتگان، رفتارهای اعتیادی، مددکاری اجتماعی و مدیریت مورد درد کنترل و کاهش اعتیاد، روانشناسی و اعتیاد، جامعه شناسی و اعتیاد، رفتارهای جنسی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد، مشکلات جسمی در مصرف مواد، پرستاری اعتیاد، درمان و بازتوانی در اعتیاد، مصرف الکل و عوارض آن، اعتیاد در گروه های خاص، اعتیاد و ابعاد فرهنگی، ارزیابی آزمایشگاهی و سنجش مواد، اعتیاد و مسائل اجتماعی، اعتیاد و مسائل قانونی، روان درمانی های اعتیاد، اعتیاد در کودکان و نوجوانان، ژنتیک و اپی ژنتیک، اعتیاد در زنان، ابعاد شناختی اعتیاد، بیولوژی اعتیاد، رفتارهای اعتیادی، کاهش آسیب، سیاست ها و برنامه ها در کاهش تقاضا از محورهای کنگره امسال است.

1399/09/03
14:00:57
5.0 / 5
1361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی