با این روش چاقی را متوقف کنید

با این روش چاقی را متوقف کنید

دکتر ایزی: خراسان رضوی افرادی که بطور طبیعی دارای قدرت تمرکز بالایی هستند کمتر احتمال دارد، چاق شوند.به نقل از سایکولوژی نیوز، افرادی که بطور طبیعی ذهن آگاهی دارند چربی شکمی کمتری نسبت به افراد حواس پرت دارند.

شایان ذکر است، در صورتیکه قدرت تمرکز بخشی ذاتی از شخصیت افراد است اما می توان آنرا فرا گرفت.

دکتر اریک لوکس، محقق این تحقیق اظهار داشت: ۳۹۴ شرکت کننده این مطالعه به درخواست هایی که نشان می داد چقدر هوشیار هستند، پاسخ دادند. ذهن آگاهی و تمرکز ممکنست با آگاه کردن افراد از پرخوری، چاقی را متوقف نماید و همین طور ممکنست به افراد که از ورزش بیزار هستند، کمک نماید و جواب شرکت کنندگان در مورد این دو مطلب نشانه ای از ذهن آگاهی ذاتی بود.

دکتر لوکس اظهار نمود: آگاهی از هر لحظه و ارتباط آن با کاری که انجام می دهیم و احساسی که داریم بر عملکرد ما تاثیر دارد.

نتایج تحقیقات دیگر نشان دادند که تمرکز بیشتر می تواند رژیم غذایی را بهبود بخشد و در غلبه بر میل به خوردن کمک نماید.

وی اضافه کرد: همانطور که در نتایج مقاله قبلی خود در مورد غذا و ذهن گفتم، غذا خوردن آن قدر معمول است که ما به آسانی تجربه های خود در این مورد را فراموش می نماییم و در صورتیکه ذهن ما سرگردان است، دست های ما سریع تر و سریع تر غذا را وارد دهان می کنند.

نتایج مطالعات نشان داده است، افراد زمانی که حواسشان پرت است، بیشتر غذا می خورند مانند هنگام تماشای تلویزیون یا صحبت با دوستان.

متاسفانه وقتی روی غذای خود تمرکز نمی نماییم، بیشتر غذا می خوریم و کمتر از آن لذت می بریم.

به همین دلیل یکی از رویکردهایی که برای مبارزه با اختلالات خوردن و چاقی استفاده می شود، خوردن آگاهانه است؛ یعنی لقمه های کوچکتر و توجه بیشتر به آنچه می خورید. افراد نه فقط از این طریق کمتر غذا می خورند بلکه بیشتر از آن لذت می برند.

نتایج مطالعه حاضر دلگرم کننده بود اما ذهن آگاهی و تمرکز طبیعی تنها ارتباط متوسطی با وزن داشت و به نظر دکتر لوکس همین آگاهی کافی است تا تاثیری کوچک تا متوسط بر افراد داشته باشد سپس در ذهن افراد این سوال مطرح می شود که برای افزایش آن چه کاری می توانند انجام دهند.

منبع:

1400/11/24
11:40:36
0.0 / 5
450
تگهای خبر: برند , تجربه , مطالعه , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی