مصرف کلاژن در صبح بهتر است یا شب؟

مصرف کلاژن در صبح بهتر است یا شب؟

وجود کلاژن در پوست، به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک کرده و باعث آبرسانی می شود. بسیاری از افرادی که قرص کلاژن را تهیه می‌کنند، در مورد زمان مصرف و فواید استفاده از آن، به پرسش‌های متفاوتی همچون مصرف کلاژن در صبح بهتر است یا شب؟ برخورد می‌کنند. در ادامه این مطلب، به این پرسش‌ها پاسخ مناسب می‌دهیم.


یکی از پروتئین‌های موجود در بدن، کلاژن است که بدن انسان این کار را انجام می دهد اما با بالا رفتن سن، میزان تولید کلاژن در بدن کاهش پیدا می‌کند. از این رو هر شخص باید برای جلوگیری از این اتفاق با استفاده از محصولاتی مانند قرص کلاژن به افزایش سطح کلاژن در بدن خود کمک کند.

 وجود کلاژن در پوست، به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک کرده و باعث آبرسانی می شود. بسیاری از افرادی که قرص کلاژن را تهیه می‌کنند، در مورد زمان مصرف و فواید استفاده از آن، به پرسش‌های متفاوتی همچون مصرف کلاژن در صبح بهتر است یا شب؟ برخورد می‌کنند. در ادامه این مطلب، به این پرسش‌ها پاسخ مناسب می‌دهیم.

بهترین زمان مصرف قرص کلاژن

به طور کلی، برای مصرف کلاژن مقطع زمانی خاصی در نظر گرفته نشده است. شما پس از تهیه قرص کلاژن ساز، می‌توانید این محصول را در هر زمان در طول شبانه روز مصرف کنید. البته بهتر است هر شخص برای مصرف کلاژن، با یک پزشک مشورت کند. در ساختار مکمل‌های کلاژن نیز دستورالعمل‌هایی برای نحوه مصرف قرار داده شده است.

شما می‌توانید با مراجعه به یک پزشک یا مطالعه دستورالعمل قرار داده شده درون جعبه مکمل، از نحوه مصرف صحیح مکمل‌های کلاژن آگاه شوید. ممکن است، پزشک به شما توصیه کند که در طول یک روز 1 الی 3 قرص کلاژن مصرف کنید. بهترین مقطع زمانی ممکن که برای مصرف قرص کلاژن در نظر گرفته‌ شده است، این است که معده شخص خالی نباشد؛ زیرا اسید معده ممکن است در جذب کلاژن اثر منفی بگذارد، بهترین زمان مصرف کلاژن قبل از مصرف غذا است. در نظر داشته باشید که مصرف کلاژن حتی پس از مصرف غذا نیز نمی‌تواند مشکل خاصی را برای شما در پی داشته باشد. تنها ممکن است کلاژن وارد شده به بدن شما به دلیل وجود اسید معده، به خوبی جذب بدن نشود. در برخی از موارد خاص نیز بهتر است قرص کلاژن در کنار وعده‌های غذایی مصرف شود.

·مصرف قرص کلاژن همزمان با مصرف غذا

همانطور که ذکر شد، بهتر است قبل از مصرف غذا، قرص کلاژن را مصرف کنید اما در برخی از موارد مشاهده شده است که مصرف کلاژن با معده خالی ممکن است منجر به ناراحتی‌هایی مانند افزایش گاز معده شود. اگر پس از مصرف قرص کلاژن با معده خالی، با مشکلات گوارشی رو به رو شدید می‌توانید کلاژن را در کنار غذا مصرف کنید.

·مصرف کلاژن در شب و روز

شما می‌توانید در هر زمان از شبانه روز که احساس راحتی بیشتری دارید، قرص کلاژن را مصرف کنید. برخی از افراد ممکن است مصرف کلاژن در هنگام شب و قبل از خواب ترجیح دهند. هیچ گونه مطالعه علمی دقیقی در مورد بهترین زمان مصرف قرص کلاژن وجود ندارد. اما به طور کلی، لازم است بدانید بدن انسان در ساعات اولیه روز، پروسه‌های ترمیمی را در بیشترین حد ممکن انجام می‌دهد. بنابراین، مصرف قرص کلاژن ساز در هنگام شب و قبل از خوابیدن، ممکن است بیشترین اثر گذاری را در پی داشته باشد.

البته، شما می‌توانید با توجه به روند زندگی خود، در طول روز نیز کلاژن مصرف کنید. یکی دیگر از پیشنهادهای موجود برای زمان مصرف قرص کلاژن، مصرف این قرص به همراه یک لیوان شیر است. هر شخص می‌تواند برای داشتن یک خواب بهتر، این قرص را قبل از خوابیدن، همراه با یک لیوان شیر مصرف کند.

علائم استفاده از کلاژن برای جوانسازی

در این بخش به برخی از فواید و عوارض استفاده از قرص کلاژن می‌پردازیم. برخی از فواید استفاده از قرص کلاژن عبارتند از:

1.چین و چروک

 یکی از اصلی‌ترین عوامل ایجاد چین و چروک در صورت و بدن انسان، کمبود پروتئین کلاژن در بدن است. مصرف قرص کلاژن می‌تواند در جلوگیری از ایجاد چین و چروک در صورت و بدن انسان کمک کند. علاوه بر قرص کلاژن، شما می توانید از منابع غذایی برای جوان شدن پوست خود کمک کنید. از این رو، شما می توانید مقاله 12 منبع طبیعی کلاژن را از سایت شما نیوز مطالعه نمایید تا با کلاژن های طبیعی دیگر هم آشنا شوید.

2.شل شدن پوست

بارزترین دلیل شل شدن پوست، افزایش سن و در پی آن کاهش تولید کلاژن است. این روند، اجتناب ناپذیر بوده و نمی‌توان از وقوع آن جلوگیری کرد. مصرفت کلاژن به میزان لازم، به افزایش تولید کلاژن بدن کمک کرده و تا حد زیادی از شل شدن پوست جلوگیری می‌کند.

دلایل زیادی از جمله مشکلات کبدی، زایمان و ... باعث بروز لک‌هایی در بدن می‌شود. تولید کلاژن در بدن باعث بازسازی و ترمیم پوست شده و تا حد زیادی باعث رفع این گونه لک‌ها می‌شود. البته، لازم به ذکر است بروز لک در صورت، انواع مختلفی دارد که برخی از آنها با کلاژن سازی پوست، رفع می‌شوند. در نتیجه، بدن افرادی که بنا به دلایلی همچون افزایش سن و دیگر عوامل قادر به کلاژن سازی نیست، با مصرف مکمل‌های کلاژن، آن را جایگزین کرده و به رفع برخی لک‌ها کمک می‌کند.

مصرف کلاژن با ویتامین سی

یکی از راهکارهای افزایش تاثیرگذاری قرص کلاژن ساز، استفاده همزمان آن با ویتامین سی است. ویتامین سی، بدن را تحریک به تولید کلاژن می‌کند. به همین دلیل، مصرف ویتامین سی در کنار کلاژن می‌تواند تا حد زیادی در افزایش تاثیرگذای قرص کلاژن تاثیر گذار باشد.

آیا مصرف مکمل ‌های کلاژن مفید است؟

همان طور که مطلع هستید، بدن انسان به صورت طبیعی کلاژن تولید می‌کند اما مصرف مکمل‌های کلاژن می‌تواند با افزایش سطح این پروتئین ها در بدن، موجب افزایش اثر گذاری بیشتر کلاژن شود. به طور کلی، مصرف مکمل‌های کلاژن می‌تواند فواید زیادی را برای فرد مصرف کننده در پی داشته باشد. برخی از مزایای مکمل‌های کلاژن عبارتند از:

1.کمک به حفظ سلامتی پوست

2. تحریک پوست بدن به تولید دیگر پروتئین‌ها

3. کمک به جلوگیری از آسیب دیدن فولیکول‌های مو

4. کمک به کاهش سرعت پیر شدن پوست

5. افزایش استحکام مفاصل

6. کمک به جلوگیری از پوکی استخوان

این موارد، تنها بخشی از فواید استفاده از مکمل‌های کلاژن است. به دلیل تقاضای بالا برای مصرف مکمل‌ها، برندهای مختلفی انواع مکمل‌های کلاژن را تولید کرده و وارد بازارهای مصرفی می‌کنند. در ادامه، به معرفی بهترین برند تولید کننده مکمل‌های کلاژن می‌پردازیم.

بهترین مکمل‌ های کلاژن در بازار

اگر تصمیم به مصرف مکمل‌های کلاژن گرفته‌اید یا اینکه پزشک برای شما این مکمل‌ را تجویز کرده، ممکن است با این پرسش مواجه شده باشید که کدام برند بهترین مکمل‌های کلاژن را تولید می‌کند؟ یکی از بهترین برندهای تولید کننده انواع مکمل‌های کلاژن، برند فوراور است که یک برند آمریکایی می‌باشد. برند فوراور برای عرضه محصولات خود، نمایندگی‌های مختلفی را در کشورهای متفاوت در نظر گرفته است که یکی از آنها در کشور ایران است. فروشگاه اینترنتی فوراور کالا با از میان برداشتن واسطه‌ها، محصولات خود را با بهترین قیمت ممکن برای متقاضیان عرضه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نمایندگی محصولات فوراور در ایران اینجا را کلیک کنید.

یکی دیگر از پرسش‌هایی که ممکن است با آن مواجه شوید این است که محصولات فوراور را از کجا بخریم؟ همانطور که گفته شد، شما می‌توانید، با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی فوراور کالا به نشانی https://www.foreverkala.com/، برای تهیه انواع مکمل‌های کلاژن و دیگر محصولات خود اقدام کنید.

در این مقاله، با تاثیرات مثبت استفاده از قرص کلاژن و زمان دقیق برای مصرف آن آشنا شدید. در نظر داشته باشید که انتخاب بهترین برند تولید کننده مکمل‌های کلاژن می‌تواند در میزان مرغوبیت مکمل‌ها تاثیر داشته باشد. به طور حتم تاثیر گذاری یک مکمل مرغوب که توسط یک برند عالی تولید شده باشد، بسیار بیشتر از تاثیر گذاری مکملی است که توسط یک برند معمولی تولید می‌شود. البته، توجه داشته باشید که بهترین محصول، گران‌ترین محصول نیست. بلکه با کیفیت‌ترین است.

1401/10/09
14:38:39
0.0 / 5
249
تگهای خبر: رپورتاژ , برند , پزشك , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی