توصیه محققان سوئدی؛

ورزش سبک هم برای آرتروز زانو مفید می باشد

ورزش سبک هم برای آرتروز زانو مفید می باشد

به گزارش دکتر ایزی، محققان می گویند حتی دوره های کوتاه ورزش سبک می تواند به میلیونها فرد مبتلا به آرتروز زانو کمک نماید تا درد را کاهش داده و دامنه حرکتی شان را بهبود بخشد.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، استئوآرتریت زانو، نوع ساییدگی و پارگی این بیماری، زمانی رخ می دهد که غضروف بین استخوان ها شما شکسته شده و سبب درد، سفتی و تورم می شود.
محققان در یک مطالعه جدید، ورزش با میزان بالا و میزان کم را در ۱۸۹ فرد مبتلا به استئوآرتریت زانو مقایسه کردند. همه به مدت ۱۲ هفته سه بار در هفته ورزش کردند. ورزش ها شامل دوچرخه سواری داخل سالن و تمرین های مختلف پایین تنه مانند اسکات بدون بار و کشش زانو بود.
افراد گروه با میزان بالا ورزش، ۱۱ تمرین را در جلسات ۶۰ تا ۹۰ دقیقه ای انجام دادند. افراد گروه تمرین با میزان کم، پنج تمرین را طی جلسات ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای انجام دادند.
نتیجه این بود که همه افراد پس از سه، شش و ۱۲ ماه ورزش، بهبودهایی را در مقیاس استاندارد برای اندازه گیری درد و عملکرد آرتروز زانو نشان دادند. افراد گروه با میزان بالا در شش ماهگی بهبود بیشتری در عملکرد زانو در طول ورزش و تفریح نشان دادند که نشان داده است یک برنامه با میزان بالا امکان دارد بهتر باشد.
«ویلهلموس یوهانس آندریاس گروتن»، فیزیوتراپیست مؤسسه کارولینسکا در استکهلم سوئد، می گوید: «ورزش بخشی ضروری از درمان آرتروز زانو است. یکی از علل آرتروز زانو، ضعیف شدن عضلات اطراف زانو است و ورزش این عضلات حمایت کننده را تقویت می کند.»
وی در ادامه می افزاید: «بسیاری از مردم نگران هستند که ورزش آرتروز زانو را بدتر کند، اما این درست نیست.»
گروتن اظهار داشت: «برای افراد مبتلا به آرتروز زانو، فعالیت برای حفظ قدرت و دامنه حرکتی مهم می باشد. ورزش باید آسان باشد. پیاده روی راه خوبی برای شروع است.»
گزینه های دیگر عبارتند از شنا، دوچرخه سواری ثابت و ورزش با وزنه های سبک.


منبع:

1401/11/19
12:36:28
5.0 / 5
484
تگهای خبر: بیماری , درمان , مطالعه , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی