کاهش درد افراد دیابتی با ادویه

کاهش درد افراد دیابتی با ادویه

دکتر ایزی: خراسان رضوی پچ های فلفل قرمز ممکنست به کاهش درد در افراد دیابتی کمک کنند.


به نقل از مدیکال، فلفل قرمز پر از گرماست و همه نمی توانند آنرا تحمل کنند اما بنظر می رسد مولکول های فلفل قرمز به شکل پچ می توانند درد افراد دیابتی را تا حد زیادی کاهش دهند.
نتایج تحقیق فعلی نشان داد که پچ های فلفل قرمز تند می توانند به کاهش درد در بیماران دیابتی مبتلا به لطمه عصبی کمک کنند. پچ ها حاوی کپسایسین، ماده تند فعال موجود در فلفل قرمز هستند و می توانند اعصاب لطمه دیده در پای افراد مبتلا به دیابت را التیام بخشند. در بعضی موارد، لطمه عصبی درمان نشده می تواند به عوارض جدی تبدیل گردد که نیاز به قطع عضو دارد.
در بین افراد مبتلا به دیابت، به سبب سطح بالای گلوکز خون که به رشته های عصبی لطمه می رساند، خطر لطمه عصبی در هر نقطه از بدن بیشتر می شود که به عنوان نوروپاتی شناخته می شود. نوروپاتی در پا می تواند منجر به زخم و حتی از دست دادن احساس در ناحیه لطمه دیده شود. زخم ها و تاول ها نه فقط مشکل دردناک هستند بلکه در صورت عفونی شدن می توانند تهدیدکننده زندگی نیز باشند و اگر کنترل نشوند، ممکنست منجر به قطع پا شوند.
علامت از دست دادن احساس در هر فردی رخ نمی دهد؛ در برخی، این مورد می تواند با درد شدیدی همراه باشد که مسکن های فعلی قادر به درمان آن نیستند. مدیریت درد، اغلب با داروهای ضد افسردگی، تنها درمان موجود شمرده می شود. با این وجود، هیچ درمانی برای معکوس کردن یا توقف لطمه عصبی وجود ندارد. علاوه بر این، داروها می توانند عوارض جانبی ناخواسته ای به همراه داشته باشند.
هدف از این مطالعه که توسط پژوهشگران کالج امپریال لندن و بیمارستان های آموزشی شفیلد و با همکاری مرکز دیابت بریتانیا هدایت شد درک این مورد بود که آیا کپسایسین می تواند پاسخی برای این مشکل باشد یا خیر. به هر حال، زمانی که کپسایسین بصورت موضعی به عنوان کرم یا چسب استفاده شود، به کاهش درد و حتی تحریک التیام در بعضی از بیماریهای پوستی کمک می نماید.
برای این مطالعه، پژوهشگران ۷۵ فرد مبتلا به نوروپاتی دیابتی را انتخاب کردند که خیلی از آنان احساس درد در پاهای خود داشتند. تعدادی از این شرکت کنندگان با پچ حاوی هشت درصد کپسایسین درمان شدند که هم اکنون برای کاربردهای دیگر در بازار وجود دارد.
از داوطلبان خواسته شد که بطور روزانه تجربه درد خودرا ثبت کنند، در صورتیکه شمارش عصب و تحلیل و بررسی حساسیت از نمونه های گرفته شده توسط پژوهشگران انجام شد.
در آخر سه ماه، مشخص شد که پچ های کپسایسین در مقایسه با گروه کنترل، درد را در افراد دیابتی بطور قابل توجهی کم می کنند. همچنین، این مطالعه نشان داد شرکت کنندگانی که پچ ها را دریافت کرده اند، تعداد بیشتری از اعصاب جدید در پای خود داشتند.
باوجود نتایج دلگرم کننده، تحقیقات بیشتری برای درک مکانیسم اثر و کارایی کپسایسین به عنوان درمان نوروپاتی مورد نیاز است. با وجود این، شروع خوبی است.
در اخبار دیگر مشخض شد که به تازگی، داروهای دیابت به سبب فواید کاهش وزن در سرفصل خبرها قرار گرفته اند و الان یک داروی دیابت دیگر کشف شده است که خطر زوال عقل را به نصف می کاهد.
پژوهشگران می گویند: «مصرف پیوگلیتازون با خطر کمتر زوال عقل در بیماران مبتلا به دیابت، خصوصاً در افرادی که سابقه سکته مغزی یا بیماری ایسکمیک قلبی (بیماری که ناشی از کاهش خون رسانی به عضله قلب (میوکارد) و ایسکمی آن و اغلب ناشی از انسداد عروق کرونر در اثر آترواسکلروزیس است) دارند، مرتبط می باشد که نشان دهنده امکان استفاده از یک رویکرد شخصی در هنگام انتخاب پیوگلیتازون برای سرکوب زوال عقل در بیماران دیابتی است.»
نتایج این تحقیق در نشریه Frontiers in Neurology انتشار یافته است.1401/12/29
13:11:13
5.0 / 5
727
تگهای خبر: آموزش , اعصاب , بیماری , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی