اخطار افزایش سالمندان مبتلا به سرطان در جهان

اخطار افزایش سالمندان مبتلا به سرطان در جهان

به گزارش دکتر ایزی، متخصصان و پزشکان برجسته بین المللی اخطار داده اند که جهان باید فوراً برای «سونامیِ جهانی سالمندان مبتلا به سرطان» آماده شود.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از روزنامه گاردین، این متخصصان می گویند در غیر این صورت سیستم های مراقبت های بهداشتیِ کشورها در معرض خطر ناتوانی در پاسخگویی به این آمار رو به افزایش قرار خواهند گرفت.
تغییراتی جسمی و روانی که با افزایش سن به وجود می آید، می تواند حفظ سلامتی و تندرستی را برای افراد چالش برانگیزتر کند.
انجمن انکولوژی بالینی آمریکا (ASCO) در گزارشی اعلام نمود: با افزایش امید به زندگی و افزایش سریع جمعیت افراد مسن در دنیا، افزایش قریب الوقوع شمار بیماران مسن و سالمندِ مبتلا به سرطان به یک نگرانی جدی برای سلامت عمومی تبدیل گشته است. کارشناسان همینطور افزودند که مراکز درمان سرطان باید برای مقابله با این بحران آماده شوند.
در نشست سالانه انجمن انکولوژی بالینی آمریکا در شیکاگو، یک متخصص در اینباره اظهار داشت: با افزایش جمعیت سالمندان و افزایش میزان بروز این عارضه، آیا ما واقعا برای مقابله با این نیازها آماده ایم؟ من فکر می کنم در سطح جهانی، ما آماده نیستیم.
سن بالاتر یک عامل خطر شناخته شده برای مبتلا شدن به سرطان است با این وجود اهمیت گنجاندن ارزیابی های اختصاصی برای سالمندان در تشخیص، مراقبت و درمان این عارضه کمتر شناخته شده است.
این متخصص همینطور اضافه کرد: ما می دانیم که سرطان یک بیماری است که در خیلی از موارد با افزایش سن مرتبط می باشد و مکانیسم های بیولوژیکی گوناگونی هم برای آن وجود دارد. آن چه اغلب فراموش می شود، اینست که اهداف، خواسته ها، نیازها، ترجیحات و مسائل سالمندان بسیار متفاوت از دیگر بزرگسالان ​​است.
بر مبنای برآوردهای آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC)، در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۷ میلیون مورد جدید مبتلا شدن به سرطان و ۹.۵ میلیون مرگ ناشی از این عارضه در سراسر دنیا گزارش شده است.
منبع:

1402/03/17
09:43:01
5.0 / 5
235
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی