معاون درمان وزارت بهداشت:

اجرای روش های مختلف درمان سرطان در كشور

اجرای روش های مختلف درمان سرطان در كشور

به گزارش دكتر ایزی معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به روش های متفاوت درمان سرطان اظهار داشت: هزینه سالانه سرطان بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان است.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، دكتر قاسم جان بابایی در همایش روز ملی مبارزه با سرطان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: روش های درمانی سرطان بیشتر به روش های تشخیصی و همینطور به ژنتیك فرد وابسته شده است؛ البته عوامل محیطی و ارثی هم تا حدودی در این امر دخیل هستند.
وی اضافه كرد: به دنبال آن هستیم كه با روش های ژنتیكی بتوانیم سرطان را به موقع تشخیص دهیم، هم اكنون دو بیمار سرطان خون با روش ژنتیكی تشخیص داده شده و به دو روش متفاوت درمان می شوند.
معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: با پیشرفت تكنولوژی در ۹۰ درصد از سرطان های پستان، اندام بیمار حفظ می گردد و با روش های پیشرفته دیگر، بدون اینكه به بافت های اطراف صدمه بزند، می توانیم تومور را برداریم.
جان بابایی ادامه داد: هزینه نظام درمان در حوزه سرطان بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان در سال است؛ البته برخی افراد به مراكز خصوصی رجوع می كنند كه هزینه های زیادی در دارد و این هزینه ها شامل این سیستم نمی گردد.
وی اظهار داشت: بیش از هزار میلیارد تومان از هزینه های سرطان قابل صرفه جویی است كه گایدلاین های آن را نوشته ایم و تمام تلاشمان این است كه بتوانیم در مراحل اولیه، سرطان ها را تشخیص داده و درمان نماییم.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به مهمترین اقدام حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: از مهمترین اقدامات این حوزه این است كه علائم اولیه سرطان را شناسایی و اقدام به درمان كند كه با این روش، هم از گزینه های گزاف صرفه جویی كرده و هم فرد یا بیمار صدمه كمتری می بیند.
 

1396/11/07
20:06:51
5.0 / 5
4569
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی