محققان پی بردند؛

وجود فلزات سمی در بخار سیگارهای الكترونیك

وجود فلزات سمی در بخار سیگارهای الكترونیك

دكتر ایزی: تحقیق جدید نشان داده است در بخار سیگارهای الكترونیك، فلزات سمی و مضری وجود دارند كه فرد آنها را استنشاق می كند.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، دانشمندان دانشگاه جانز هاپكینز آمریكا عنوان می كنند فنرهای فلزی كوچك كه نیتروژن مایع را در سیگارهای الكترونیكی گرم می كنند، بخار حاصل شده را به سرب، كروم، منگنز و نیكل آلوده می كنند. از اینرو این یافته ها ایمن بودن و بی خطر بودن این نوع سیگارها را زیرسوال می برد.
«پابلو اولمدو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما ۱۵ فلز را در مایع الكترونیكی پیش از گرم شدن مایع، و همینطور پس از بخار شدن بررسی كردیم.»
برخلاف سیگار كشیدن سنتی، بخار سیگارهای الكترونیكی با استفاده از گرم شدن مایعاتی كه حاوی نیكوتین هستند، كار می كنند. مایع از فنر درحال داغ شدن عبور می كند و بخاری تولید می گردد كه به ادعای طرفداران این نوع سیگار، سرطان زا نیست.
در این مطالعه، محققان ۵۶ سیگار الكترونیكی و بخار ناشی از آن را از لحاظ مواد سمی بررسی كردند.
مواد شیمیایی آزمایش شده شامل آلومینیوم، آنتیموان، آرسنیك، كادمیوم، كروم، مس، آهن، سرب، منگنز، نیكل، تیتانیوم، تنگستن، اورانیوم و روی بودند.
مطالعات قبلی نشان داده بودند كه استنشاق بلندمدت این فلزات به ریه، كبد، قلب و مغز صدمه می رساند. قرارگیری مزمن همینطور باعث تضعیف عملكرد سیستم ایمنی و افزایش ریسك مبتلا شدن به انواع سرطان ها می گردد. آرسنیك به شدت سمی هم در هر دو بخار الكتریكی مایع و بخار داغ شده مشاهده شد.

1396/12/10
17:18:00
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی