دانشمندان انگلیسی ادعا می كنند؛

ارتباط تزریق خون جوان با پیشگیری از بیماری های افزایش سن

ارتباط تزریق خون جوان با پیشگیری از بیماری های افزایش سن

دكتر ایزی: نتایج یك مطالعه نشان داده است كه تزریق خون جوان به موش های مسن از مبتلا شدن به بیماری های در رابطه با سن پیشگیری كرده و عملكرد شناختی آنها را به خوبی حفظ می نماید.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، محققان دانشگاه كالج لندن دریافتند انتقال خون جوان به افراد پیر می تواند باعث درمان بیماری های در رابطه با سن شود. نتایج اخیر این محققان نشان داده كه فاكتورهای خونی بهدست آمده از انسان های جوان می تواند باعث بهبود سلامت در حیوانات مسن تر شود. طبق این نتایج، خون افراد جوان می تواند به كاهش احتمال مبتلا شدن به بیماری های در رابطه با سن كمك نماید.
«دام لیندا پاتریج»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «تحقیق ما نشان داده است خون جوان به انسان ها اجازه می دهد تا زندگی عاری از بیماری های نظیر سرطان، زوال عقل و بیماری قلبی تا زمان مرگ شان داشته باشند.»
در این مطالعه از ۷۰ شركت كننده داوطلب در رده سنی ۱۶ تا ۲۵ سال پلاسما خون گرفته شد. نتایج نشان داد موش های مسنی كه خون دریافت كرده بودند مبتلا به بیماری های در رابطه با افزایش سن نشده و عملكرد شناختی شان هم به خوبی حفظ شد، درحالیكه موش های جوان تر دریافت كننده خون پیر با تاثیر معكوس مواجه گشتند.
پاتریج تاكید می كند خون باید به دقت در حیوانات مورد مطالعه قرار گیرند تا مولكول های حفظ كننده سلامت جسم شناسایی شوند.

1397/06/19
14:14:16
5.0 / 5
4704
تگهای خبر: بیماری , درمان , سرطان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی