از سوی مدیركل امور دارویی سازمان غذا و دارو؛

فهرست جدید داروهای فوریتی وزارت بهداشت اعلام گردید

فهرست جدید داروهای فوریتی وزارت بهداشت اعلام گردید

دكتر ایزی: در نامه ای از جانب مدیركل امور دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو به تمامی شركتهای وارد كننده دارو فهرست داروهای فوریتی مورد نیاز این سازمان اعلام گردید.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، در نامه ای از جانب محمد عبده زاده مدیركل امور دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو، به تمامی شركت های وارد كننده دارو فهرست داروهای فوریتی مورد نیاز مورخ ۹۷/۸/۱ این سازمان اعلام گردید.متن نامه بدین شرح است: به پیوست فهرست داروهای فوریتی مورد نیاز مورخ ۹۷/۸/۱ اعلام و با عنایت به سیاست های این اداره كل در تامین داروهای فوریتی، موارد زیر به استحضار می رسد. بدیهی است، تمامی شركت های متقاضی موظف به رعایت همه مفاد هستند. تمامی شركت های متقاضی تامین داروهای مورد نیاز فوریتی صرفا پیشنهاد قیمت ارزی خویش را به این اداره كل ارسال كنند و قیمت فروش به پخش بر اساس ضابطه قیمت گذاری صورت خواهد گرفت.

اطلاعات درخواست شده صرفاً می باید در قالب فایل الكترونیك و با فرمت اكسل، در پاكت در بسته تا تاریخ ۹۷/۸/۹ به دبیرخانه محرمانه سازمان تحویل گردد. به درخواست هایی كه بعد از این تاریخ یا با فرمت دیگری ارسال گردند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در ستون های مربوط به قیمت واحد دارو فقط یك عدد درج شود و از نوشتن واحد ارزی (ریال یا یورو) در كنار عدد جداً خودداری شود.

ملاك تصمیم گیری و انتخاب شركت برنده فراخوان، مطابقت با منبع واردات و قیمت ارزی می باشد.

شركت هایی كه در فراخوان تامین داروهای فوریتی پذیرفته می شوند می باید حداكثر ظرف مدت ۲ روز كاری بعد از ارسال نامه كتبی اداره كل امور دارو، پیش نویس IRC داروی فوریتی را تكمیل نموده و ظرف مدت ۳۰ روز نسبت به ترخیص دارو اقدام نمایند. از آنجائیكه عرضه پیشنهاد قیمتی و ثبت درخواست به منزله تولید تعهد برای شركت پذیرفته شده جهت تامین داروهای فوریتی می باشد بنابراین بعد از اعلام كتبی اداره كل دارو به شركت وارد كننده، در صورت عدم تامین به موقع یا انصراف از تامین دارو، شركت مربوط در نوبت اول به مدت سه ماه از حضور در كلیه فراخوان های قیمت محروم و در صورت تكرار در مورد ادامه فعالیت آن شركت در كمیسیون قانونی ساخت و ورود تصمیم گیری خواهد شد.

1397/08/03
20:22:14
5.0 / 5
4682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی