رئیس دانشكده علوم پزشكی شوشتر تشریح كرد

تامین دارو و ملزومات پزشكی در مناطق سیل زده شوشتر

تامین دارو و ملزومات پزشكی در مناطق سیل زده شوشتر

دكتر ایزی: رئیس دانشكده علوم پزشكی شوشتر اظهار داشت: خوشبختانه از نظر دارو و ملزومات در منطقه هیچ كمبودی نداریم و داروها، واكسن، تجهیزات اورژانس، ملزومات تنفسی و مانیتورینگ به روستای كاظم و محل اسكان موقت سیل زدگان منتقل شده است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، دكتر فرهاد ابول نژادیان در جلسه مدیریت بحران دانشكده علوم پزشكی شوشتر كه با حضور دكتر مطلق، مشاور معاون بهداشت در امور مدیریت كاهش خطرات بلایا وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به عدم كمبود دارو اظهار داشت: ۵۳۹ مادر حامله در منطقه شعیبیه شوشتر وجود دارند كه از این تعداد، ۸۹ مادر حاملگی كه وضعیت پرخطر داشته اند، از منطقه خارج شده اند و تلاش نموده ایم تا حد امكان دیگر گروه های پر خطر همچون كودكان زیر یك سال، كودكان زیر پنج سال و سالمندان را هم از منطقه خارج نماییم.
وی افزود: خوشبختانه از نظر دارو و ملزومات هیچ كمبودی نداریم و داروها، واكسن، تجهیزات اورژانس، ملزومات تنفسی و مانیتورینگ به روستای كاظم و محل اسكان موقت سیل زدگان منتقل شده است.
رئیس دانشكده علوم پزشكی شوشتر اشاره كرد: تابحال هیچ موردی از بیماری های عفونی در منطقه گزارش نشده و تلاش بی وقفه نیروهای ستادی، مدیریتی و عملیاتی دانشكده سبب شده سلامت مردم به خطر نیفتد.
۱۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر در معرض خطر سیلاب هستند
به گزارش وبدا، معاون بهداشت دانشكده علوم پزشكی شوشتر باز در این نشست اظهار داشت: ۱۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر در معرض خطر سیلاب هستند كه از این تعداد ۴ روستا تخلیه شده اند. همین طور پایش سلامت آب و غذا مرتباً در حال انجام می باشد.
شایان ذكر است، دكتر محمد اسماعیل مطلق، مشاور معاون بهداشت در امور مدیریت كاهش خطرات بلایا وزارت بهداشت باز از تلاش كاركنان و مدیران دانشكده علوم پزشكی شوشتر در تأمین سلامت جسمی و روحی سیل زدگان ابراز رضایت كرد و از محل اسكان موقت مردم و نحوه نمایش خدمات بازدید كرد.1398/01/14
22:45:53
5.0 / 5
4226
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی