جمع بندی وزیر بهداشت از سفر به ایلام، اپیدمی بیماری واگیر در سیل نداشتیم

جمع بندی وزیر بهداشت از سفر به ایلام، اپیدمی بیماری واگیر در سیل نداشتیم

به گزارش دكتر ایزی وزیر بهداشت ضمن جمع بندی سفر دو روزه خود به استان ایلام جهت بررسی مناطق سیل زده، اظهار داشت: ایران از نادر كشورهایی است كه حتی یك مورد اپیدمی و بیماری های واگیردار گسترده بخصوص بیماری های روده ای كه از نتایج سیلاب ها و آلودگی با فاضلاب است، نداشته و این نتیجه تلاش همكاران ما، كمك سازمان های مختلف و هوشیاری مردم است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی اظهار داشت: با دستور رئیس جمهور جهت بررسی وضعیت مناطق سیل زده به استان ایلام سفر كردیم و خوشبختانه با همت و درایت استاندار، نیروهای مسلح، سازمان های مردم نهاد و همكاران ما در حوزه سلامت، كمترین صدمه جسمی و جانی به مردم وارد شده بود.
وی در انتها سفر دو روزه خود به استان ایلام، تصریح كرد: از مناطق مختلف سیل زده استان ایلام مانند شهرستان سیروان تا روستاهای حاشیه سد سیمره بازدید كردم و بخش هایی را سركشی كردیم، البته بخشی از مناطق كه در سوی دیگر رودخانه قرار داشت، مربوط به استان لرستان بود و با همكاران مان در استان لرستان تماس گرفتم و وضعیت بهداشتی و درمانی آن مناطق را جویا شدم.
وی خاطرنشان كرد: گرچه همكاران ما در استان لرستان خدمات خوبی به روستاهای مرزی استان لرستان با ایلام عرضه می دادند، اما از نظر نیروی انسانی خدمت رسان استان لرستان برای عرضه خدمات به مناطقی از استان ایلام هم پیگیری های لازم را انجام دادیم، اما در مجموع خدمت رسانی و مدیریت سیلاب در سطح استان، بسیار مطلوب بود.
وزیر بهداشت تصریح كرد: خوشبختانه در طول سیل اخیر در استان های لرستان و ایلام، كمبود دارو در هیچ منطقه ای وجود نداشت و برآوردهای خودم را به رئیس جمهور و هیات دولت تقدیم می كنم و قرار شد هیاتی از تهران برای برآورد خسارات زیرساخت های استان ایلام، بررسی های لازم را انجام دهند، اما در دو جلسه هیات دولت در سال جدید، بیشترین بحث را در مورد سیلاب ها و استان های سیل زده داشتیم.
نمكی با اشاره به اینكه برای پشتیبانی از مردم، خسارات وارده جبران خواهد شد، اضافه كرد: خوشبختانه در هیات دولت، حمایت ها و كمك های بسیار خوبی برای پشتیبانی از مردم و اقشار صدمه دیده ناشی از سیل به تصویب رسید و برای افرادی كه منازل، كشتزارها، زمین های كشاورزی، باغات، خودروها، واحدهای تجاری، دام ها و مزارع پرورش ماهی و لوازم منزل شان در سیل های اخیر صدمه دیده بود، مصوبات بسیار خوبی در دولت به تصویب رسید.
وی افزود: در جلسات آینده هیات دولت هم به خساراتی كه به زیرساخت ها وارد شده، خواهیم پرداخت تا منابع مورد نیاز آن تامین و فراهم گردد.
وزیر بهداشت با اشاره به تشكیل ستادی در وزارت بهداشت از 25 اسفند سال قبل برای عرضه خدمات بهتر به مردم مناطق سیل زده كشور، اظهار داشت: در این ستاد، همه همكاران ما آماده باش بودند و هیچ رئیس دانشگاه علوم پزشكی در سطح كشور، اجازه مرخصی نداشت و همه مشغول كار و خدمت رسانی به مردم بودند و بنده هم 9 سفر به استان های مختلف سیل زده داشتم و خوشبختانه تا امروز، باوجود گستردگی آبگرفتگی ها و خسارات آن، نقصانی در عرضه خدمات بهداشتی و درمانی نداشتیم.
نمكی تصریح كرد: ایران از نادر كشورهایی است كه حتی یك مورد اپیدمی و بیماری های واگیردار گسترده بخصوص بیماری های روده ای كه از نتایج سیلاب ها و آلودگی با فاضلاب است، نداشته كه نتیجه تلاش همكاران ما، كمك سازمانهای مختلف و هشیاری مردم است.
بنابر اعلام وبدا، وی ادامه داد: در استان ایلام چندین مركز بهداشتی، درمانی و آموزشی در حوزه سلامت راه اندازی شد و خوشبختانه استان ایلام از نظر توسعه زیرساخت ها به سمت وضعیت مطلوبی در حال حركت است و درصدد هستیم كه عملیات ساخت بیمارستان بزرگ در حال ساخت ایلام را تسریع نماییم و بخش سوختگی را تا اوایل تابستان راه اندازی نماییم و پروژه های نیمه تمام را تكمیل نماییم.
وزیر بهداشت در انتها خاطرنشان كرد: خوشبختانه در اعزام تیم پزشكی، ارسال دارو و مسائل بهداشتی و درمانی تا این لحظه مشكل عمده ای در مناطق سیل زده كشور نداشته ایم و مواردی كه از برخی استان ها امكان دارد گزارش شود توسط همكاران ما بلافاصله با امداد هوایی، قایق و شیوه های مختلف برطرف می شود.1398/01/18
13:41:44
5.0 / 5
4110
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی