شیوع رشد جهانی چاقی در مناطق روستایی

شیوع رشد جهانی چاقی در مناطق روستایی

دكتر ایزی: نتایج یك بررسی نشان می دهد: شیوع جهانی چاقی در مناطق روستایی نسبت به شهرها سرعت بیشتری دارد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، محققان در مطالعه ای كه روی روند جهانی شاخص توده بدنی (BMI) داشتند، دریافتند: میزان چاقی در مناطق روستایی بیشتر از شهرها در حال گسترش یافتن است.
تعدادی از محققان انگلیسی مشاهده كردند: از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۷ شاخص توده بدنی در زنان بطور متوسط دو كیلوگرم و در مردان ۲.۲ كیلوگرم در تمامی نقاط جهان افزایش داشته كه می توان گفت هر فردی حدود پنج تا شش كیلوگرم افزایش وزن داشته است.
محققان در این مطالعه قد و وزن بیشتر از ۱۱۲ میلیون فرد بزرگسال را در مناطق روستایی و شهری ۲۰۰ كشور در فاصله سال های ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار دادند. نتایج بدست آمده در این مطالعه باورهایی كه قبل از این وجود داشت و حاكی از آن بود كه ساكنان شهرها عامل اصلی افزایش جهانی نرخ چاقی هستند را رد كرد.
بر طبق این گزارش در شهرها مردم برای دسترسی به تغذیه سالم، انجام فعالیت های ورزشی و تفریحی از امكانات بیشتری برخوردار می باشند كه این امكانات اغلب در مناطق روستایی كمتر یافت می شود.
به گزارش دكتر ایزی به نقل از یورونیوز، محققان همین طور دریافتند: بین كشورهایی با میزان درآمد بالا، متوسط و پایین تفاوت شایان توجهی وجود دارد. در كشورهایی با میزان درآمد بالا شاخص توده بدنی بطور كلی از سال ۱۹۸۵ در مناطق روستایی خصوصاً در بین زنان افزایش داشته است.
منبع:

1398/02/20
13:16:38
5.0 / 5
4798
تگهای خبر: ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی