رئیس همایش داروسازی بالینی ایران مطرح كرد

تجویز ۳۰۰ قلم از داروها نیازی به نسخه ندارد، قیمت دارو در ایران ارزان است

تجویز ۳۰۰ قلم از داروها نیازی به نسخه ندارد، قیمت دارو در ایران ارزان است

به گزارش دكتر ایزی رئیس دهمین همایش داروسازی بالینی ایران با اشاره به اینكه هم اكنون ۳۰۰ قلم دارو برای تجویز احتیاج به نسخه ندارند، اظهار داشت: داروساز باید با عوارض داروها آشنا باشد و اطلاعات دارویی را به بیمار عرضه نماید.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، خیراله غلامی در آستانه برگزاری دهمین همایش داروسازی بالینی ایران كه از ۲۹ تا ۳۱ خرداد ۹۸ در مركز همایش های رازی برگزار می شود، اضافه كرد: نقش داروسازان در تجویز دارو برای بیمار از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.
وی با عنوان این مطلب كه هم اكنون ۳۰۰ قلم دارو برای تجویز احتیاج به نسخه ندارد، افزود: داروساز باید با عوارض داروها آشنا باشد و اطلاعات دارویی را به بیمار عرضه نماید.
این استاد دانشگاه، در پاسخ به این سوال كه وضعیت مصرف دارو در ایران چگونه است، اظهار داشت: مردم ما هم بی پروا دارو مصرف می كنند، هم از مصرف دارو خیلی می ترسند.
غلامی افزود: كافی است در مورد یك دارو گفته شود كه مشكل دارد و همین مسئله سبب قطع دارو از جانب بیمار می شود، در حالیكه این تصمیم بدون اطلاع و آگاهی درست نیست.
بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری این همایش، وی ادامه داد: در عین حال ما جامعه ای هستیم كه وقتی یك نفر به ما برای مصرف یك دارو سفارش ای می كند، آنرا می پذیریم.
رئیس دهمین همایش داروسازی بالینی ایران، با تاكید بر اینكه قیمت دارو در ایران بسیار ارزان است، اظهار داشت: متأسفانه این وضعیت سبب شده تا صنعت داروسازی كشور گرفتار مشكل شود.1398/03/25
17:15:04
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: دارو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی