سروش: دست های پرقدرت پشت واردات سیگار و توتون هستند

سروش: دست های پرقدرت پشت واردات سیگار و توتون هستند

دكتر ایزی: یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه نباید ارز دولتی برای واردات توتون و سیگار داده شود، اظهار نمود: برای مردم روشن نیست كه واردات كلان دست چه كسانی است؛ باید این مساله شفاف سازی شود.


ابوالفضل سروش در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اظهارات اخیر معاون وزیر بهداشت درباره اختصاص ارز دولتی و نیمایی برای واردات سیگار و توتون، اظهار داشت: تا زمانی كه بر روی مصرف دخانیات و عدم مصرف آن فرهنگ سازی نشود، نمی توان انتظار كاهش مصرف دخانیات را داشت.
وی فرهنگ سازی را مقوله مهمی در كاهش مصرف دخانیات دانست و اظهار داشت: باید بجای انجام اقداماتی همچون افزایش مالیات بر مصرف سیگار و یا تعیین عوارض بر آن فرهنگ سازی شود نه این كه به مردم فشار وارد شده و از جیب آنها پول سیگار گرفته شود. ما به اندازه كافی در بودجه مالیات برای سیگار در نظر گرفته ایم. لازم است مجلس شورای اسلامی و دولت در این مورد ورود كند.
این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه اختصاص ارز دولتی به سیگار قابل قبول نیست و باید در این زمینه پیگیری شود، افزود: البته برای مردم روشن نیست كه واردات كلان در دست چه كسانی است؛ باید شفاف سازی شده و در اتاق شیشه ای برای مردم توضیح داده شود. من نماینده هم نمی دانم كه پشت واردات سیگار و یا هر واردات كلان دیگری چه كسانی هستند. لازم است در شرایط حساس جلوی این افراد گرفته شود نه این كه سیگار را گران كنید.
سروش درانتها اظهار داشت: اساسا دست های پرقدرت پشت سوژه واردات سیگار و توتون هستند.
منبع:

1398/03/29
14:54:38
5.0 / 5
4219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی