سرپرست سازمان غذا و دارو اعلام كرد

پیگیری تأمین و تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشكی، نقدینگی مشكل جدی تولیدكنندگان

پیگیری تأمین و تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشكی، نقدینگی مشكل جدی تولیدكنندگان

دكتر ایزی: سخنگوی قرارگاه سازمان غذا و دارو یكی از مهم ترین مسائل مطرح شده در جلسات قرارگاه را پیگیری تأمین و تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشكی عنوان نمود و اظهار داشت: اولویت تخصیص ارز نیز در این جلسات بررسی می شود.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، دكتر محمدرضا شانه ساز با اشاره به محوریت مسائل مطرح شده در جلسات قرارگاه سازمان غذا و دارو، اظهار نمود: جلسات قرارگاه هر هفته با حضور معاونان ارشد وزارتی، اعضای قرارگاه و در رأس آن مقام عالی وزارت برگزار می گردد.

وی ادامه داد: تأمین و تخصیص ارز شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی ازجمله مهم ترین مسائلی است كه در این نشست مطرح، مشكلات احتمالی بررسی و راهكارهایی با هماهنگی دقیق درون بخشی و برون بخشی ارائه می شود.

سرپرست سازمان غذا و دارو بابیان اینكه میزان تأمین و تخصیص ارز شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی در سه ماهه گذشته اعداد و ارقام قابل دفاعی است، اضافه كرد: این مساله نشان داده است كه مشكلی برای تخصیص ارز نداشتیم و ارز موردنیاز شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی تأمین شده است.

وی اشاره كرد: خیلی از موارد و مشكلات مطرح شده در جلسات قرارگاه ازجمله مسائل مرتبط به بانك مركزی و كلان دولت توسط شخص وزیر پیگیری و برطرف می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، شانه ساز با اشاره به مشكل تأمین نقدینگی شركت های تولیدكننده دارو و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: هم اكنون مشكل نقدینگی بیشتر از ارز خودرا نشان می دهد، بطوریكه با توافق های صورت گرفته با گمرك برای دریافت حداقل اسناد برای تمدید، حتی بیشتر از یك دفعه تمدید می شود؛ چونكه باوجود تخصیص ارز و رسیدن آن به بانكهای عامل، شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی با مشكل تأمین نقدینگی مواجهند.

وی اشاره كرد: در جلسات قرارگاه مقرر شد پیگیری هایی در مورد تأمین نقدینگی شركت های تولیدكننده دارو و تجهیزات صورت گیرد تا در بعد نقدینگی هم بتوانیم به این شركت ها كمك نماییم.

سرپرست سازمان غذا و دارو اشاره كرد: یكی دیگر از موارد مطرح شده در جلسات قرارگاه سوژه اولویت تخصیص ارز است كه مقرر شد سازمان غذا و دارو در جلسات آتی گزارشی را آماده كند تا در مورد اولویت های دارو و تجهیزات پزشكی تصمیم گیری شود.
منبع:

1398/04/13
13:03:48
5.0 / 5
4213
تگهای خبر: پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی