در نشست خبری مطرح شد؛

پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری ۲۱ تیر برگزار می گردد

پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری ۲۱ تیر برگزار می گردد

دكتر ایزی: رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری، اظهار داشت: پنجمین دوره انتخابات هیئت مدیره های نظام پرستاری، ۲۱ تیر ماه ۹۸ در كشور برگزار می گردد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، سید حسن امامی رضوی، روز چهارشنبه در نشست خبری با مبحث برگزاری پنجمین دوره انتخابات هیئت مدیره های نظام پرستاری، با اشاره به اینكه پرستاران جزو پایه های اصلی نظام سلامت بوده و عرضه خدمات توسط پرستاران یكی از اركان های اصلی خدمات در بخش سلامت به حساب می آید، اظهار نمود: سازمان نظام پرستاری هم برای پیگیری مشكلات پرستاران، هم برای پشتیبانی از بیماران و ارتقای سلامت مردم از راه ارتقای كیفیت خدمات، فعالیت می كند. در چهار دوره ای كه این انتخابات برگزار شده است، در هر دوره، به كمال بهتری رسیده و اقدامات با پختگی بیشتری دنبال شده است. وزارت بهداشت هم بعنوان مجری برگزاری این انتخابات، تعامل بین سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت را مثبت ارزیابی می نماید. حوزه پرستاری وزارت بهداشت هم مسئولیت توسعه بخش پرستاری و ارتقای خدمات پرستاری را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: با حكم وزیر بهداشت، دو گروه، مأموریت برگزاری این انتخابات را برعهده دارند؛ برپایه آئین نامه مصوب، بخش اول به حوزه اجرای انتخابات اشاره دارد، در بخش اجرایی، تعداد شهرستان های واجد شرایط در انتخابات دوره پنجم ۱۵ درصد نسبت به دوره گذشته افزایش یافته است و این شهرستان ها از ۱۲۷ شهرستان در دوره چهارم به ۱۴۷ شهرستان واجد شرایط رسیده است كه می توانند هیات مدیره نظام پرستاری در شهرستان ها را تشكیل دهند. همچنین، تعداد دانشگاه ها از ۵۲ دانشگاه در دوره چهارم به ۶۰ دانشگاه در دوره پنجم رسیده است.

امامی رضوی خاطرنشان كرد: تعداد واجدین شرایط رای دادن امسال به ۱۸۰ هزار نفر رسیده است كه این عدد در دوره چهارم ۱۲۷ هزار نفر بود. همچنین، برگزاری انتخابات امسال در ۵۹۰ صندوق انجام می شود كه این عدد نسبت به سال قبل ۹۰ عدد اضافه شده است. همینطور كادر اجرایی كه بر صندوق ها حضور دارند، در دوره قبل ۲۹۰۰ نفر بود كه در این دوره به ۳۴۸۰ نفر رسیده است و همینطور شهرستان ها امكان دسترسی بهتری برای رای دهی نسبت به دوره های گذشته دارند.

رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری افزود: داوطلبین ما در دوره چهارم ۳۰۸۰ نفر بودند كه امسال این تعداد به ۳۳۷۱ نفر رسیده است. از این تعداد ۵۴ درصد را زنان و ۴۶ درصد را مردان می سازند. البته با عنایت به اینكه بیشتر از ۹۰ درصد از كادر پرستاری كشور را خانم ها می سازند، این میزان مشاركت، اندكی پایین است.

امامی رضوی عنوان كرد: در بعضی از شهرستان ها به علت فراهم نشدن برخی شرایط و یا به حد نصاب نرسیدن تعداد افراد، انتخابات به شكل فعلی برگزار نشده و ما انتخابات میان دوره ای را در این شهرستان ها خواهیم داشت. پیش از زلزله مسجدسلیمان، تعداد هفت شهرستان به انتخابات میان دوره ای رسیده بودند كه اگر استاندار و شورای نظارت بر انتخابات در این شهرستان به این نتیجه برسند كه شرایط برای برگزاری انتخابات فراهم نیست، مسجدسلیمان هم باید برای انتخابات میان دوره ای آماده شود.

وی با اشاره به اینكه انتخابات نظام پرستاری روز جمعه ۲۱ تیرماه از ساعت ۸ بامداد آغاز و تا ساعت ۶ پس از ظهر همان روز ادامه دارد، تصریح كرد: البته با نظر هیات نظارت، امكان تمدید این ساعت وجود دارد. اما از تمام همكاران تقاضا داریم تا در ساعات اولیه رای دهی با در دست داشتن كارت شناسایی و كارت عضویت نظام پرستاری برای رای دادن اقدام نمایند. البته افرادی كه قصد رای دادن دارند، حتما لازم نیست كه كارت نظام پرستاری شان تمدید شده باشد و تمدید این كارت تنها برای كاندیداهای انتخابات ضروری بوده است.

1398/04/20
14:17:11
5.0 / 5
4241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی