پیام تبریك رئیس شورای عالی نظام پزشكی به مناسبت روز پزشك

پیام تبریك رئیس شورای عالی نظام پزشكی به مناسبت روز پزشك

دكتر ایزی: در آستانه یكم شهریور زادروز حكیم فرزانه ابوعلی سینا و روز پزشك؛ رئیس شورای عالی نظام پزشكی در پیامی این روز را به جامعه خدوم پزشكی تبریك گفت.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا و به نقل از اداره كل روابط عمومی نظام پزشكی، متن پیام تبریك دكتر معین رئیس شورای عالی نظام پزشكی به شرح ذیل است:
«روز پزشك" را كه به نام نامی ابن سینا، طبیب و فیلسوف و حكیم بزرگ ایران و جهان نام نهاده اند، به جامعه فرهیخته و خدوم پزشكی كشور تبریك و تهنیت می گویم. از دیدگاه قرآنی، این توفیق و افتخار به پزشكان اختصاص یافته است كه پیوند دهنده اراده الهی با شفای بیماران باشند. همین رابطه معنوی است كه قداست دانش طب، اعتماد به دم مسیحائی طبیب و اثر بخشی امر طبابت را از دیرباز تا این زمان به دنبال داشته است.
"هر كه را جامه ز عشقی چاك شد
او ز حرص و عیب كلی پاك شد
شاد باش ای عشق خوش سودای ما
ای طبیب جمله علل ما"
اطمینان دارم كه باوجود سوءتدبیر صدا و سیما و كژاندیشی برخی عناصر غیر مسئول و نا آگاه در جهت سلب اعتماد عمومی از جامعه پزشكی، همین انگیزه های عاشقانه و تعهد الهی برای خدمت به انسان های دردمند و پاسداری از سلامت مردم ادامه خواهد یافت. در همه كشورها، اعتماد مردم مهمترین پشتوانه نظام سلامت بوده و بی اعتمادی آنها نیز بیشترین لطمه را به سلامت عمومی وارد كرده و می كند، واقعیتی كه در توان درك و تشخیص افراد ناآگاه نیست. استحضار دارید و سوگند خورده ایم كه بر پایه اصول اخلاق پزشكی، منافع و حقوق بیماران و سلامت جامعه را در همه شرایط مقدم بداریم، با دردمندان و بی پناهان همدلی نماییم، با تكریم و احترام به بیماران عزت نفس ایشان را بالا ببریم، با آنان صداقت و شفقت داشته و دفاع از حق سلامت و برخورداری از جامعه سالم برای آحاد شهروندان را همچون مسئولیت های خود بدانیم. امیدوارم در این راه خوش فرجام، با حفظ انسجام، نشاط و مشاركت مدنی بتوانیم به رسالت های انسانی اجتماعی و اخلاقی خود ادامه دهیم. دست خدا باشما و قدرشناسی و دعای مردم بدرقه راهتان باشد».1398/06/01
01:13:12
5.0 / 5
4197
تگهای خبر: پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی