از اعلام زمان پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق دانشجومعلمان تا هشدارهایی درباب عفونت مفصلی

از اعلام زمان پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق دانشجومعلمان تا هشدارهایی درباب عفونت مفصلی

دكتر ایزی: پاكسازی 230 پاتوق جدید مواد مخدر در تهران، آگهی پلیس فتا در مورد خرید اینترنتی لوازم التحریر، مردم به صورت مستقیم به متكدیان كمك نكنند، سفارش های زیست محیطی به هیات های عزاداری، تشكیل كارگروه ویژه مسابقات جهانی مهارت در سال 2021، غربالگری سلامت نوآموزان تا اختتام شهریور / واكسیناسیون كلاس اولی ها و دهمی ها و... سرخط برخی مهمترین اخبار امروز اجتماعی ایسنا است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۶ شهریورماه) اخبار و مصاحبه و گزارش هایی خبری روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده كه با كلیك روی تیتر اخبار، متن كامل آنها در سایت قابل مشاهده است:

ضرورت شناسنامه دار كردن گودهای پایتخت
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از ضرورت شناسنامه دار كردن گودهای پایتخت و تعیین زمان برای گودبرداری آگاهی داد.
زهرا نژادبهرام در گفت و گو با ایسنا، در مورد وضعیت گودهای رها شده پایتخت با بیان این كه تعداد گودهای رها شده زیاد است و به سوژه جدی برای پایتخت تبدیل گشته است، اظهار داشت: برخی از این گودها به سبب آنچه اقدامات ساختمانی بر روی آنها انجام نشده، در مرحله خطرناك قرار دارند البته شهرداران برخی مناطق نسبت به دریافت احكام از طرف قوه قضاییه اقدام نموده تا بتوانند نسبت به ایمن سازی این گودها اقدام نمایند.

تكمیل روند جایگزینی بیمارستان های فرسوده تهران تا ۱۴۰۴
استاندار تهران با اشاره به اینكه قسمتی از بیمارستان های فرسوده تهران ظرف سال جاری و سال آینده جایگزین می شوند، اضافه كرد: جایگزینی بیمارستان های فرسوده در تهران تا سال ۱۴۰۴ تكمیل خواهد شد.
انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح اقدامات انجام شده برای نوسازی و جایگزینی بیمارستان های فرسوده در سطح استان تهران، اظهار داشت: هم اكنون جایگزین بیمارستان فیروزگر، جایگزین بیمارستان شهدای مفتح، جایگزین بیمارستان امام (ره) و جایگزین بیمارستان شهدای تجریش در حال راه اندازی هستند.

غربالگری سلامت نوآموزان تا اختتام شهریور / واكسیناسیون كلاس اولی ها و دهمی ها
رئیس اداره سلامت نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت، برنامه های این وزارت خانه برای سنجش سلامت نوآموزان برای ورود به مدرسه را تشریح نمود و اظهار داشت: علاوه بر سنجش پزشكی نوآموزان، برنامه های آموزشی در جهت افزایش آگاهی والدین و نوآموزان نیز ارائه شده است.
دكتر گلایل اردلان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه سنجش سلامت نوآموزان از سال ۱۳۷۵ بعنوان فعالیتی مشترك میان آموزش وپرورش استثنایی، وزارت بهداشت و دفتر سلامت تندرستی وزارت آموزش وپرورش در حال اجراست، اظهار داشت: البته با عنایت به تغییرات صورت گرفته در جامعه، سبك و سیاق این فعالیت نیز بروز شده و پروتكل های اجرایی آن نیز بازبینی شده است.

آغاز طرح "نذر خون" از شروع محرم / اهدای خون را به تاسوعا و عاشورا موكول نكنید
سخنگوی سازمان انتقال خون ضمن توضیح درباره طرح "نذر خون" در روزهای محرم و صفر، اظهار داشت: در پنج ماهه نخست امسال، یعنی تا اختتام مرداد ماه، یك میلیون و ۹۱هزار نفر جهت اهدای خون به مراكز انتقال خون مراجعه نموده اند.
دكتر بشیر حاجی بیگی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شعار امسال سازمان انتقال خون در ماه محرم در خصوص «نذرخون، تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسئولانه» اظهار نمود: طرح سراسری نذر خون در كشور از شروع ماه محرم شروع شده و تا اختتام ماه صفر ادامه خواهد داشت؛ در این راستا تمامی مراكز جامع انتقال خون در كشور آماده حضور اهدا كنندگان خون هستند.

مردم به صورت مستقیم به متكدیان كمك نكنند
رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران یكی از طریق های گسترش جرایم و لطمه های جامعه را تكدی گری دانست و با اشاره به بخشنامه مصوبه سال ۱۳۷۸ شورای عالی اداری كه حدود ۱۱ دستگاه در این عرصه مسئولیت دارند، اظهار داشت: بنظر می رسد هنوز نتوانسته ایم این بخشنامه را به درستی اجرا نماییم.
سیدحسن موسوی چلك در گفت و گو با ایسنا، افزود: طبق بخشنامه مصوب سال ۱۳۷۸ شورای عالی اداری وظایف دستگاه های مختلف درباب متكدیان مشخص شده است اما بنظر می رسد شهرداری، بهزیستی و نیروی انتظامی بیشتر از هر دستگاه دیگری درگیر این مساله هستند و بیشترین بار روی دوش آن هاست چونكه ما در انجام كارهای گروهی به خوبی عمل نمی نماییم.

واریز مابه التفاوت افزایش حقوق دانشجومعلمان/۱۸هزار سهمیه استخدامی برای آموزش و پرورش
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام سهمیه ۱۸ هزار و ۳۹ نفری این وزارتخانه در آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی در آبان ۹۸ اظهار داشت: مابه التفاوت افزایش حقوقی دانشجو معلمان طبق احكام جدید با حقوق شهریور واریز می شود.
علی الهیار تركمن در گفت و گو با ایسنا، درباره سهمیه وزارت آموزش و پرورش در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی كشور كه مقرر است طبق اعلام سازمان امور اداری و استخدامی در نیمه دوم آبان ماه ۱۳۹۸ بطور همزمان در سراسر كشور اجرا شود اظهار نمود: در این آزمون ۱۸ هزار و ۳۹ نفر سهمیه داریم.

تشكیل كارگروه ویژه مسابقات جهانی مهارت در سال ۲۰۲۱
مدیركل دفتر آموزش های كاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه بتازگی با همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كارگروهی را تشكیل دادیم كه برای مسابقات جهانی مهارت در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شود اظهار داشت: با این وجود نیاز به قوانین و مشوق هایی داریم كه بنگاه های اقتصادی را پای كار بیاورد و زیرساخت های توسعه آموزش های مهارتی فراهم گردد.
به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، مصطفی آذركیش در پاسخ به این پرسش كه پل ارتباطی سازمان فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش در اعزام افراد به مسابقات جهانی مهارت چیست؟ اظهار داشت: پل ارتباطی ما در شاخه كاردانش است. هم اكنون ۶۵ درصد استانداردهای مهارتی ما برگرفته از استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای است.

سفارش های زیست محیطی به هیات های عزاداری
مدیركل دفتر مشاركت های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با ذكر سفارش هایی برای كاهش مصرف پلاستیك و مدیریت پسماندها در تكایا و هیاتهای عزاداری از همه شهروندان و مسئولان هیات ها خواست كه در توزیع نذورات حداقل از ظروف پایه گیاهی استفاده كنند.
ژیلا آقایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به مصرف بالای ظروف یك بار مصرف در پخش نذورات، اظهاركرد: برخی شهروندان لیوان ها و ظروف یك بار مصرف خودرا در معابر رها می كنند و هر ساله در ایام محرم با آلودگی های پلاستیكی مواجه می شویم.

آگهی پلیس فتا در مورد خرید اینترنتی لوازم التحریر
در آستانه نزدیك شدن به فصل بازگشایی مدارس و افزایش خرید لوازم التحریر، پلیس فتا نسبت به احتمال كلاهبرداری در پوشش فروش آنلاین لوازم التحریر آگهی داد.
به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، سودجویان و مجرمان در روزهای مختلف و به بهانه های گوناگون به دنبال كلاهبرداری و انجام اعمال مجرمانه خود هستند و این دفعه نیز امكان دارد در آستانه بازگشایی مدارس و افزایش خرید لوازم التحریر، دست به اقدامات مجرمانه به خصوص در فضای مجازی بزنند. در این شرایط امكان دارد افراد سودجو با بیان قیمت های بسیار پایین تر از قیمت بازار برای لوازم التحریر و انتشار تبلیغات آن در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی، شهروندان را اغفال كرده و با هدایت آنان به صفحات جعلی و فیشینگ اطلاعات حساب بانكی آنها را سرقت كرده و از آنان كلاهبرداری كنند.

پاكسازی ۲۳۰ پاتوق جدید مواد مخدر در تهران
رئیس پلیس پایتخت از برخورد با ۲۳۰ پاتوق جدید مصرف مواد مخدر در پایتخت آگاهی داد.
به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای اولین مرحله از طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر به نام "طرح ظفر" كه قبل از ظهر امروز برگزار شد، اظهار نمود: بعد از عملیات هایی كه پلیس در مناطقی همچون شوش، مولوی، فرحزاد و... اجرا كرده و منجر به پاكسازی بیشتر از ۹۰ درصدی پاتوق ها و مراكز عرضه و مصرف مواد مخدر شد، پیش بینی می كردیم كه امكان دارد با عنایت به ناامن شدن این فضاها بعضی از قاچاقچیان و خرده فروشان كلونی های جدیدی را برای مصرف مواد به وجود آورده و بنا بر این رصد و اقدامات اطلاعاتی خودرا در این زمینه آغاز كردیم.
پنج خبر پربازدید اداره اجتماعی طی امروز عبارتند از:
واریز مابه التفاوت افزایش حقوق دانشجومعلمان/۱۸هزار سهمیه استخدامی برای آموزش و پرورش
آرتریت سپتیك چیست و چه علائمی دارد؟
تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه سال ۹۹ به بهره برداری می رسد
آگهی پلیس فتا در مورد خرید اینترنتی لوازم التحریر
آغاز طرح "نذر خون" از شروع محرم / اهدای خون را به تاسوعا و عاشورا موكول نكنید
منبع:

1398/06/19
23:07:59
5.0 / 5
4189
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی