نوشیدنی كه از سنگ كیسه صفرا پیشگیری می كند

نوشیدنی كه از سنگ كیسه صفرا پیشگیری می كند

دكتر ایزی: نتایج یك تحقیق نشان داده است مصرف قهوه می تواند خطر مبتلاشدن به سنگ كیسه صفرا را كم كند.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، فوائد گوناگون مصرف قهوه برای سلامتی تایید شده و بر طبق مطالعات جدید كاهش خطر مبتلاشدن به سنگ كیسه صفرا یكی دیگر از آن هاست.
تعدادی از محققان در دانمارك مطالعه ای دو بخشی انجام دادند. در بخش نخست ۱۰۴ هزار و ۴۹۳ زن و مرد برای مدت زمان هشت سال تحت كنترل قرار گرفتند. آنان اطلاعاتی را در مورد میزان مصرف قهوه شركت كنندگان در این مطالعه در نظر گرفتند. همین طور مشخص شد در این بازه زمانی ۲۲۳۳ نفر به سنگ كیسه صفرا گرفتار بوده اند.
پژوهشگران دریافتند به ازای هر فنجان قهوه اضافه ای كه در طول روز مصرف می شود احتمال مبتلاشدن به سنگ كیسه صفرا حدود سه درصد كاسته می شود. همین طور در مقایسه با افرادی كه مصرف نوشیدنی قهوه نداشتند، مصرف این نوشیدنی با كاهش هفت تا ۲۳ درصدی كاهش خطر مبتلاشدن به سنگ كیسه صفرا مرتبط می باشد.
همین طور پژوهشگران مشاهده نمودند افراد دارای دو متغیر ژنتیكی كه با دریافت كافئین ارتباط دارد به ازای مصرف هر فنجان قهوه اضافه در طول روز ۱۱ درصد كمتر در معرض مبتلاشدن به سنگ كیسه صفرا هستند.
به گزارش نیویورك تایمز، این پژوهشگران با اشاره به اینكه نتایج مطالعات مختلفی حاكی از تشدید خطر مبتلاشدن به سنگ كیسه صفرا با افزایش چاقی است، خاطر نشان كرده اند كه مصرف قهوه خطرناك نیست و می تواند در پیش گیری از این بیماری مفید باشد.
منبع:

1398/07/03
14:24:38
5.0 / 5
4173
تگهای خبر: بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی