تأمین72 درصد تجهیزات پزشكی از تولیدكنندگان داخلی

تأمین72 درصد تجهیزات پزشكی از تولیدكنندگان داخلی

به گزارش دكتر ایزی رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اظهار داشت: به منظور پشتیبانی از تولید ملی و اشتغال، 72 درصد خرید تجهیزات پزشكی از تولیدكنندگان داخل كشور انجام گرفته است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، دكتر مهدی یوسفی درباره شفافیت فعالیت های اقتصادی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: با تلاش نیروهای واحد امور مالی، فروش و فناوری اطلاعات، فرمت شاخصهای فروش به نمونه مورد تایید سازمان امور مالیاتی اصلاح شده است كه این اقدام گام مهمی در ایجاد زیرساخت های لازم برای انجام تكالیف قانونی برشمرده شده است.

وی ادامه داد: به دنبال این اقدام راهبردی با تلاش مضاعف واحدهای فروش و امور مالی برای نخستین بار در هیات امنای صرفه جویی ارزی، اطلاعات هویتی و عملكردی اشخاص طرف معامله به ترتیبی كه سازمان امور مالیاتی مقرر داشته، جمع آوری شده است.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران افزود: به موازات این اقدامات صورت پذیرفته با هماهنگی واحدهای بازرگانی خارجی و ترخیص و با پیگیری مستمر نیروهای واحدهای مذكور، اطلاعات كامل كالاهای ترخیص شده به انضمام شناسه شركت های خارجی فروشنده از نمایندگی های داخلی آنها ستاندن شده است.

بنابر اعلام وبدا، وی بیان داشت: همین طور نحوه مصرف اعتبارات سرمایه ابلاغی برای خرید انواع دستگاه های رادیولوژی، شتاب دهنده ها، انواع ونتیلاتور بزرگسال و اطفال، همودیالیز تولید داخل، انواع مانیتورینگ و ماشین بیهوشی بوده است.

یوسفی اشاره كرد: در جهت پشتیبانی از تولید ملی و اشتغال، بیشتر از ۷۲ درصد خرید تجهیزات و ملزومات پزشكی مورد نیاز از تولید كنندگان داخلی انجام گرفته است.
منبع:

1398/07/13
22:07:24
5.0 / 5
4793
تگهای خبر: پزشك , خرید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی