سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد

بهبود بینایی بیشتر از یك میلیارد نفر با مراقبت ساده از چشم ها

بهبود بینایی بیشتر از یك میلیارد نفر با مراقبت ساده از چشم ها

به گزارش دكتر ایزی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی اعلام نمود: مراقبت ساده از چشم ها قدرت بینایی بیشتر از یك میلیارد نفر را بهبود می دهد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، در گزارش جامع سازمان جهانی بهداشت آمده است كه بیشتر از یك میلیارد نفر در جهان بی جهت و بر اثر نبود خدمات مراقبتی ساده از چشم ها بینایی خویش را از دست می دهند.
یافته های بدست آمده نشان دهنده شكاف و نابرابری عمیق در بیماری های چشمی است. نرخ نابینایی در كشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط هشت برابر بیشتر از كشورهای ثروتمند است.
دست كم ۲.۲ میلیارد نفر به نابینایی یا نارسایی بینایی گرفتار هستند. همینطور یك میلیارد مورد از آنان به بیماری هایی همچون دوربینی، نزدیك بینی، آب مروارید و آب سیاه گرفتار هستند كه قابل پیشگیری یا درمان است.
«تدروس آدهانوم قبریسوس»، دبیركل سازمان جهانی بهداشت در همین رابطه اظهار داشت: قابل قبول نیست كه ۶۵ میلیون نفر گرفتار نابینایی یا نارسایی بینایی هستند و این درحالیست كه مشكل آنان با عمل آب مروارید قابل درمان است یا بیشتر از ۸۰۰ میلیون نفر به علت عدم دسترسی به عینك در انجام فعالیت های روزمره خود چالش دارند.
شرایط دسترسی به خدمات مراقبتی و درمانی چشم در نقاط مختلف جهان متفاوت می باشد. در این گزارش برآورد شده كه هزینه درمان یك میلیارد فرد مبتلا به نارسایی بینایی یا نابینایی ناشی از آب مروارید، دوربینی و نزدیك بینی حدود ۱۴.۳ میلیارد دلار است.
به گزارش روزنامه گاردین، همینطور افزایش میانگین سنی جمعیت در كنار عدم تغذیه كافی به این مفهوم است كه تعداد مبتلایان به بیماری های چشمی به صورت قابل ملاحظه ای افزوده می شود.1398/07/19
19:15:16
5.0 / 5
4170
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی