پیشبینی احتمال بیمار شدن با بررسی سرعت راه رفتن

پیشبینی احتمال بیمار شدن با بررسی سرعت راه رفتن

به گزارش دكتر ایزی برخی متخصصان سلامت مدعی شدند: بر مبنای نتایج یك تحقیق افرادی كه به صورت طبیعی كُند راه می روند بیشتر احتمال دارد در سنین میانسالی بیمار شوند.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است كُند راه رفتن می تواند نشانه احتمال مبتلا شدن به بیماری در سال های بعدی عمر باشد.
به قول محققان ارزیابی ساده سرعت راه رفتن فاكتور مناسب در تشخیص احتمال ابتلای افراد به بیماری هایی از قبیل آلزایمر ده ها سال قبل از بروز علایم آن است.
محققان آمریكایی در این بررسی مشاهده نمودند افراد ۴۵ ساله ای كه به صورت طبیعی و غیرعمد كُند و آهسته راه می روند از ساختار فیزیكی و مغزی برخوردار می باشند كه نشان دهنده تسریع فرآیند پیری در آنان است. ریه ها، دندان ها و سیستم ایمنی این افراد نسبت به همسالان خود كه سریع راه می روند وضعیت ساختاری متفاوت و نامناسبی داشته است.
به قول محققان همینطور مجموع حجم مغز افرادی كه به آهستگی راه می روند كمتر بوده و دارای ضایعات كوچك بیشتری در مغز خود هستند كه بیشتر در افراد مسن مشاهده می شود.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، محققان همینطور می توانند سرعت راه رفتن افراد در میانسالی را با بررسی مغز آنان در سن سه سالگی پیشبینی كنند. همینطور با ارزیابی فاكتورهایی همچون سطح IQ، توانایی در فهم زبان، مهارت های حركتی و كنترل احساسات احتمال پیشبینی سرعت راه رفتن در سن ۴۵ سالگی وجود دارد.1398/07/20
14:32:52
5.0 / 5
4742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی