مصرف ویتامین B و خطر شكستگی لگن

مصرف ویتامین B و خطر شكستگی لگن

دكتر ایزی: پزشكان آمریكایی در یك مطالعه جدید خاطرنشان كردند كه مصرف زیاد ویتامین های B6 و B12 با افزایش ریسك شكستگی استخوان لگن مرتبط می باشد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، ویتامین ها برای سلامت عمومی بدن ضروری هستند اما زیاده روی در مصرف بعضی از ویتامین ها می تواند لطمه زننده باشد.
پژوهشگران آمریكایی در یك آزمایش تازه به بررسی تاثیر مصرف ویتامین B و خطر شكستگی استخوان لگن پرداختند.
بااینكه لزوم مصرف مكمل های معدنی و ویتامین ها برای بعضی از افراد تایید شده است اما این نگرانی وجود دارد كه خیلی از مصرف كنندگان در دریافت این نوع داروها زیاده روی كنند. همانطور كه پژوهشگران در این مطالعه جدید تاكید نمودند مصرف ناكافی یا زیاده روی در دریافت مواد مغذی می تواند ضرر داشته باشد.
قبل از این نیز این تیم تحقیقاتی به بررسی اطلاعات ۶۸۳۷ نفر پرداختند كه در مشاهدات خود به افزایش غیر منتظره خطر شكستگی لگن پی بردند. همین طور این خطر شكستگی در افرادی كه از ویتامین های B۶ و B۱۲ مصرف كرده بودند بیشتر بوده است.
پژوهشگران آمریكایی جهت بررسی بیشتر این ارتباط به مطالعه روی دیتاهای جامع تری پرداختند. در این بررسی اطلاعات ۷۵ هزار و ۸۶۴ زن یائسه مورد ارزیابی قرار گرفت. در مدت زمان ۲۰ سال حدود ۲۳۰۴ مورد شكستگی لگن گزارش شد كه به سرطان یا لطمه دیدگی جدی از قبیل سانحه رانندگی مرتبط نبود.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، پژوهشگران در بررسی های بیشتر به رابطه بین مصرف مكمل های ویتامین B و خطر شكستگی لگن پی بردند. بگفته آنها در بانوانی كه از هر دو نوع ویتامین مصرف كرده بودند احتمال شكستگی لگن حدود ۵۰ درصد بیشتر بوده است.
منبع:

1398/07/23
15:22:26
5.0 / 5
4284
تگهای خبر: پزشك , دارو , سرطان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی