طرح وزارت بهداشت برای الزامی شدن آموزش كمك های اولیه هنگام ستاندن گواهی نامه رانندگی

طرح وزارت بهداشت برای الزامی شدن آموزش كمك های اولیه هنگام ستاندن گواهی نامه رانندگی

دكتر ایزی: معاون حقوقی و پارلمانی وزات بهداشت از برنامه این وزارتخانه برای الزامی كردن آموزش كمك های اولیه در كلیه مدارس كشور و همین طور برای ستاندن و تمدید گواهی نامه رانندگی آگاهی داد.دكتر كریم همتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به طرح وزارت بهداشت برای الزامی شدن آموزش كمك های اولیه در مدارس و همین طور جهت دریافت گواهی نامه رانندگی، اظهار داشت: در وزارت بهداشت در چارچوب یك لایحه بر روی این مساله كار می نماییم. باید توجه كرد از آنجایی كه پیشگیری بر درمان مقدم است، برنامه ریزی كردیم كه با شناسایی یك گروه هدف، بحث آموزش كمك های اولیه را پیش بریم. بر همین مبنا در وهله اول مدارس بعنوان گروه هدف تعیین شدند و مقرر است كار تدوین قانون آموزش الزامی كمك های اولیه در كلیه مدارس كشور را با همكاری وزارت بهداشت، هلال احمر و وزارت آموزش و پرورش پیش برده و این اقدام را انجام دهیم.

همتی با اشاره به اینكه در انگلستان هم طرح مشابهی در مدارس شان اجرا شده و نتایج خوبی به دنبال داشته است، اضافه كرد: بدین سبب ما هم روی این لایحه كار می نماییم و آنرا طی ماه های آینده تقدیم دولت می نماییم تا مراحل قانونی خودرا طی نماید.

وی اشاره كرد: در عین حال بحث الزامی شدن آموزش كمك های اولیه برای ستاندن گواهی نامه و یا تمدید گواهی نامه راهنمایی و رانندگی نیز در دستور كار است كه تدوین طرح آن نیز با همكاری وزارت بهداشت، هلال احمر و راهنمایی و رانندگی پیش می رود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت همین طور اظهار داشت: متاسفانه حدودا سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در كشور به سبب حوادث رخ می دهد كه ۱۶ هزار موردش ناشی از حوادث جاده ای بوده و بخش عمده ای از حوادث جاده ای هم به سبب خطاهای انسانی رخ می دهد. بدین سبب اگر بتوانیم بحث آموزش و فرهنگسازی و آموزش كمك های اولیه را خصوصاً در سطح مدارس اجرایی نماییم، قدم مهمی در امتداد كاهش مرگ های ناشی از تصادفات برداشته خواهد شد. بدین سبب پس از تدوین طرح های الزامی شدن آموزش كمك های اولیه در مدارس و همین طور برای ستاندن و تمدید گواهی نامه، آنها را در چارچوب لایحه ای به دولت ارائه خواهیم كرد.

منبع:

1398/08/03
22:36:53
5.0 / 5
4813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی