مدیركل دفتر سلامت وزارت بهداشت؛

میانسالان كشور حداقل گرفتار یك بیماری غیرواگیر هستند

میانسالان كشور حداقل گرفتار یك بیماری غیرواگیر هستند

به گزارش دكتر ایزی مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، اظهار داشت: چالش های حال حاضر ما از 10 سال قبل بیشتر شده است و میانسالان كنونی كشور حداقل گرفتار یك بیماری غیرواگیر هستند.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، سید حامد بركاتی، در پنجمین نشست كارگاهی برنامه ریزی استراتژیك سلامت مردان، گفت: بیش ترین چالش پیش روی كشور در بیست تا سی سال آینده، مساله جمعیت و زیرشاخه های آن خواهد بود و در این بین مبحث سالمندی سهم عمده ای را به خود اختصاص خواهد داد. وی ادامه داد: به دنبال افزایش سن جمعیت، مشكلات خاص این گروه سنی همانند استئوپورز بیشتر می شود و سهم زیادی از بیمه و out of pocket را به خود اختصاص خواهد داد. بركاتی افزود: با عنایت به بررسی انجام شده در سال های ۱۳۹۱-۱۳۹۲، ۸۰ درصد جمعیت گرفتار كمبود ویتامین D هستند كه از عوامل موثر بر آن، آلوگی هوا، تغییرات اقلیمی و سبد غذایی خانوار است. وی اظهار داشت: چالش های حال حاضر ما از ۱۰ سال قبل بیشتر شده است و میانسالان كنونی كشور حداقل گرفتار یك بیماری غیرواگیر هستند كه به سبب تغییر به وجود آمده در سبك زندگی است.

مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اضافه كرد: طبق آمارهای موجود، پوشش بیمه ای و هم چنین رجوع به حوزه های سلامت از طرف زنان به دلیلهای مختلف چون نوع طراحی سیستم بهداشتی كه بیشتر افراد شاغل در آن زنان هستند و برای ارائه خدمت به مادر و كودك آموش دیده اند، بیش تر است. وی افزود: بحث بعدی، كاهش میزان رشد جمعیت در كشور است كه موجب كاهش جمعیت افراد فعال به كم تر از ۶۰ درصد در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده خواهد شد.

1398/08/13
18:17:59
5.0 / 5
4240
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی