مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

استان های ركورددار مصرف انسولین

استان های ركورددار مصرف انسولین

به گزارش دكتر ایزی مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: سالانه بیشتر از 600 میلیارد تومان هزینه بیماران دیالیزی تحت پوشش سازمان است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، حنان حاج محمودی اظهار داشت: امروزه با شیوع به نسبت بالای بیماری دیابت در كشور، اقدامات پیشگیرانه همچون اصلاح شیوه زندگی، بیشتر از پیش لزوم دارد و پیش گیری از دیابت باید از سطح یك شروع شود كه به نحوی با آموزش بیمار از طرف پزشك و فرهنگ سازی در زمینه سبك زندگی مناسب همچون تغذیه، ورزش و موارد دیگر می توان این بیماری را در كشور كم كرد.
مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت اضافه كرد: بیشترین تعداد بیمه شدگان مصرف كننده انسولین ابتدا در تهران و سپس درخراسان رضوی و اصفهان قرار دارند.
وی اشاره كرد: در مجموع ۱۲ درصد از هزینه های دارویی سازمان صرف درمان بیماران دیابتی می شود، درحال حاضر تنها بیماران دیابتی مصرف كننده انسولین در سازمان نشان دار شده اند، پس شناسایی و نشان دار كردن تمامی بیماران دیابتی و پیگیری وضعیت كفایت درمان این بیماران به منظور پیش گیری از بیماری های قلبی و كلیوی در دستور كار قرار دارد.
حاج محمودی گفت: هر سال بیشتر از ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه بیماران دیالیزی سازمان می شود، كه بخش عمده ای از آنها ناشی از عوارض درمان كنترل نشده دیابت است.
مدیركل دفترمدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت اشاره كرد: سازمان درهرماه بطور متوسط مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای درمان دیابت های وابسته به انسولین به ازای هربیمه شده هزینه می كند. همین طور در هر ماه بطور متوسط هزینه هر بیمار دیالیزی ۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان می شود كه انتظار می رود با درمان دارویی فوق از هزینه های دیالیز پیشگیری شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی اظهار داشت: درباب خدمات آزمایشگاهی، چهار كد تشخیصی اختصاصی دیابت در لیست تعهدات موجود است كه این چهار كد در مجموع سالانه بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان هزینه در بر داشته كه این میزان شش درصد از مجموع هزینه های آزمایشگاهی سازمان را شامل می شود.
منبع:

1398/08/25
13:45:31
5.0 / 5
4330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی