دبیر كل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات:

سود كلان دخانیاتی ها در بی اطلاعی سازمان امور مالیاتی

سود كلان دخانیاتی ها در بی اطلاعی سازمان امور مالیاتی

به گزارش دكتر ایزی مسجدی اظهار داشت: مصرف كنندگان سیگار، این كالا را به قیمت بالا خریداری می كنند اما صنف دخانیات برای این افزایش مالیاتی پرداخت نمی كنند و سود كلان به جیب می زنند.دبیر كل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به صحبت رئیس سازمان امور مالیاتی در خصوص اینكه برنامه ای برای افزایش مالیات بر سیگار نداریم اعلام نمود: مصرف كنندگان سیگار، این كالا را به قیمت بالا خریداری می كنند و در مقابل صنف دخانیات نه تنها برای این افزایش مالیاتی پرداخت نمی كنند بلكه سودهای كلان آنرا هم به جیب می زنند.
محمدرضا مسجدی در ادامه تصریح كرد: در این شرایط نابسامان اقتصادی مصرف كننده و بدنه سلامت جامعه فقط هزینه پرداخت می كنند، سازمان امور مالیاتی هم در خواب است و دولت هم نسبت به ارقامی كه می تواند از مالیات بر دخانیات دریافت كند بی تفاوت است و در نهایت سودهای كلان فقط عاید صنف دخانیات می شود.
وی در ادامه با اشاره به این مطلب كه در مجموع هزینه دخانیات در كشور ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سالانه به كشور صدمه مالی می رساند، اضافه كرد: به قول معاون بهداشت وزارت بهداشت ما افزایش ۱۵۰ درصدی قیمت سیگار را در سال جدید داشتیم كه فقط بر روی نرخ تورم موج سواری كرد و متاسفانه از این افزایش، درآمدی عاید دولت نشد و سود كلانش به جیب مافیای دخانیات رفت.
مسجدی اظهار داشت: قیمت یك بسته سیگار وینستون از ۷ الی۸ هزار تومان به ۱۳ هزار تومان- بهمن از ۲هزار تومان به ۵ هزارتومان، سیگار جی وان از ۲۵۰۰ تومان به ۶ هزار تومان و... رسیده است. فقط با یك پرس و جوی از یك سوپرماركت یا دكه می توان به راحتی افزایش بی رویه قیمت سیگار را جویا شد. ولی سازمان امور مالیاتی همچنان در بی اطلاعی سپری می كند، چرا؟
دبیر كل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با عنایت به بی اهمیت شمردن درآمد سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومانی از ا خذ مالیات بر سیگار توسط برخی سازمان های مربوطه خاطرنشان كرد: سازمان امور مالیاتی كه می بایست بیشتر از همه به این ارقام حساس باشد در بی اطلاعی سپری می كند و خزانه دولت هم پشت به این درآمد و درنهایت سودهای كلان از جیب مردم به جیب مافیای دخانیات همچنان رهسپار است. ازاین رو از نمایندگان مجلس انتظار می رود در این شرایط حساس و بر مبنای قانون مبارزه با دخانیات مصوب سال ۸۵ در خصوص افزایش سالانه ۱۰ درصد مالیات بر دخانیات اقدام نمایند.

1398/09/13
15:44:05
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: بهداشت , خرید , سلامت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی