روزی 8000 تماس با اورژانس بخاطر مشكلات ناشی از آلودگی هوا

روزی 8000 تماس با اورژانس بخاطر مشكلات ناشی از آلودگی هوا

به گزارش دكتر ایزی رئیس مركز اورژانس تهران با اشاره به آلودگی هوای پایتخت در ایام گذشته اظهار داشت: بطور میانگین روزانه نزدیك به 8 هزار تماس با اورژانس تهران برقرار شده است كه این مساله نشان دهنده تاثیرات منفی آلودگی هوا بر سلامت مردم است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، دكتر صابریان با اشاره به اینكه آلودگی هوا طی روزهای گذشته منجر به افزایش بازگشت بیماران قلبی و تنفسی به مراكز درمانی شده است اظهار داشت: از تاریخ سوم تا دهم آذرماه و با عنایت به افزایش آلودگی هوا بطور كلی ۸۳۹۸ نفر بر اثر مبتلاشدن یا تشدید بیماری های تنفسی و قلبی به مراكز اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی مراجعه نموده اند كه از این تعداد ۲۳۳۹ مورد مربوط به اورژانس پیش بیمارستانی بوده است.
وی ادامه داد: بیشترین بازگشت مردم بر اثر مبتلاشدن یا تشدید بیماری های تنفسی و قلبی به اورژانس تهران در تاریخ دهم آذرماه با ۳۶۲ مورد و كمترین آن در تاریخ دوم آذرماه با ۲۸۶ مورد بوده است.
رئیس مركز اورژانس تهران با بیان اینكه استان تهران در ایام آلوده هوا بیشترین آمار بازگشت كنندگان به مراكز درمانی را به خود مختص كرده است اظهار داشت: در این روزها اورژانس تهران با استقرار اتوبوس آمبولانس و آمبولانس های ناوگان خود در نقاط پر تردد تمهیدات ویژه ای را برای شهروندان در نظر گرفته است.
بر طبق گزارش روابط عمومی مركز اورژانس تهران، دكتر صابریان درانتها اظهار داشت: مصرف شیر، میوه و سبزی های تازه و مصرف كمتر تنقلات همچون چیپس و پفك و نوشابه های گازدار می تواند در شرایط آلودگی هوا از عوارض مبتلاشدن به بیماری های قلبی و تنفسی پیشگیری كند و به عموم شهروندان سفارش می شود به اندازه كافی آب بنوشید تا با شست و شوی دستگاه گوارش و رفع عطش و خشكی دهان اثرات ناشی از آلودگی هوا كم شود.
منبع:

1398/09/13
23:37:17
5.0 / 5
4043
تگهای خبر: بیماری , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی