افزایش سوء تغذیه در سالمندان انگلیسی

افزایش سوء تغذیه در سالمندان انگلیسی

به گزارش دكتر ایزی نتایج یك مطالعه پزشكی نشان داده است تعداد افراد بالای ۶۰ سال در انگلیس كه گرفتار سوء تغذیه هستند در مدت یك دهه سه برابر شده است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، موسسه خیریه Age در انگلیس در گزارشی اخطار داد: تعداد افراد بالای ۶۰ سال كه به علت سوء تغذیه در بیمارستان بستری شده اند در مدت یك دهه گذشته بیشتر از سه برابر رشد داشته است.
طبق اعلام این موسسه موارد تشخیص افراد مبتلا به سوء تغذیه در بیمارستان های انگلیس از ۱۴۰۵ مورد در سال های ۲۰۰۸-۲۰۰۷ میلادی به ۴۹۸۸ مورد در سال های ۲۰۱۸-۲۰۱۷ رسیده است.
كارشناسان این موسسه با اشاره به اینكه اكثریت موارد سوء تغذیه مورد توجه قرار نمی گیرد، اظهار داشتند: بیشتر از یك میلیون نفر از ۱۲.۲ میلیون فرد میانسال و سالمندی كه در انگلیس زندگی می كنند گرفتار سوء تغذیه هستند یا در معرض این خطر قرار دارند.
سوء تغذیه خدمات مراقبتی و درمانی را تحت فشارقرار می دهد چون كه درمان افرادی با وزن پایین نسبت به افرادی با وزن طبیعی و سالم دو تا سه برابر بیشتر هزینه دارد. انتظار می رود هزینه خدمات مراقبت اجتماعی و سلامت در رابطه با سوء تغذیه سال آینده به ۱۳ میلیارد پوند در این كشور برسد.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، عوامل سوء تغذیه امكان دارد متفاوت باشد كه مشكل در بلع و جویدن غذا به علت بیماری های دهان و دندان همچون آن هاست. همینطور فقر در سنین بالا می تواند فاكتور خطرزایی باشد. همینطور در یك مطالعه مشخص شد ۳۶۰ هزار فرد ۵۰ تا ۶۴ ساله و ۲۹ هزار فرد ۶۵ تا ۷۴ ساله به علت مشكلات مالی مجبور به حذف وعده های غذایی هستند.1398/10/02
20:03:52
5.0 / 5
4122
تگهای خبر: بیماری , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی