نقش ورزش در جلوگیری از ۷ سرطان مهم

نقش ورزش در جلوگیری از ۷ سرطان مهم

دكتر ایزی: انجام مرتب حركات ورزشی می تواند در كاهش خطر مبتلا شدن به هفت نوع سرطان موثر باشد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، بررسی ها نشان داده است ورزش كردن احتمال مبتلا شدن به هفت نوع سرطان مهم را كاهش داده و هر چه فرد بیشتر ورزش كند خطر كمتری او را تهدید می كند.
پزشكان آمریكایی با ارزیابی اطلاعات مربوط به بیشتر از ۷۵۰ هزار زن و مرد دریافتند كه انجام حركات ورزشی به میزان سفارش شده با كاهش چشم گیر خطر مبتلا شدن به سرطان های پستان، روده، كلیه، كبد، آندومتر، میلوما و لنفوم غیر هاجكین مرتبط می باشد.
پزشكان آمریكایی در دستورالعمل های خود انجام فعالیتهای بدنی سبك برای مدت سه تا پنج ساعت در هفته را برای بزرگسالان یا فعالیت بدنی شدید برای مدت زمان یك تا سه ساعت در هفته را سفارش می كنند.
محققان تاكید نمودند هر چه فرد در مدت زمان سفارش شده سخت تر ورزش كند بیشتر احتمال دارد در مقابل بیماری سرطان مصون باشد. به صورت خاص خطر مبتلا شدن به سرطان روده در مردان با انجام فعالیتهای بدنی سبك و شدید به ترتیب حدود هشت و ۱۴ درصد كمتر می شود. همینطور سرطان پستان در زنان به ترتیب با كاهش شش و ۱۰ درصدی همراه می باشد.
به گزارش هلث دی نیوز، به قول محققان در این بررسی تایید نشده است كه ورزش كردن به صورت مستقیم خطر مبتلا شدن به سرطان را می كاهد بلكه به وجود رابطه ای قوی بین ورزش كردن و كاهش خطر مبتلا شدن به سرطان پی برده شد.1398/10/07
20:31:52
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: بیماری , پزشك , سرطان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی