ترامپ علیه عهدنامه های جهانی قد علم كرده است

وزیر بهداشت: تامین داروهای خاص سخت شده است

وزیر بهداشت: تامین داروهای خاص سخت شده است

به گزارش دكتر ایزی وزیر بهداشت ضمن محكوم كردن اقدام آمریكایی ها در ایجاد محدودیت برای تامین داروهای بیماران بخصوص بیماران خاص، اظهار داشت: تهیه داروهای بیماران خاص این روزها به شدت سخت شده است، اما خوشبختانه حالا كمبودهای دارویی یك سوم زمان مشابه سال قبل است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه مراسم بزرگداشت روز پرستار در جمع خبرنگاران، به محدودیت هایی كه این روزها برای تهیه داروی بیماران خاص مانند sma بوجود آمده است اشاره نمود و اظهار داشت: تهیه داروهای بیماران خاص این روزها به شدت سخت شده است، اما خوشبختانه در این ایام نسبت به ایام مشابه در سال گذشته، كمبودهای دارویی یك سوم آن زمان است.
وی ادامه داد: البته، برخی داروهای بیماران خاص به دلیل محدودیت های آمریكایی ها و اینكه كارخانه تولید كننده دارو ۱۰۰ درصد آمریكایی است، با مشكلات فراوان تهیه می شود كه به تازگی طی مكاتبه ای با دبیركل سازمان بهداشت جهانی و سایر نهادهای بشردوستانه در بعضی كشورها به این موضوعات و مشكلات اشاره كردم كه امیدواریم با تدبیری عاقلانه، جلوی بی عقلی اقای ترامپ گرفته شود.
نمكی افزود: در اینكه سازمان جهانی بهداشت و افراد صلح طلب به كمك ما می آیند شكی نیست اما، توان آنها هم در عرصه بین المللی محدود است و آمریكا ضد تمام عهدنامه های جهانی قد علم كرده است. برخی عهدنامه ها مانند عهدنامه های محیط زیستی را هم ترامپ با قلدری و به شكل یكجانبه پاره كرده است. البته این موارد به مفهوم عدم كمك سازمان بهداشت جهانی به ما نیست و در حال بررسی جوانب اتفاقات هستند.
منبع:

1398/10/13
11:50:44
5.0 / 5
4654
تگهای خبر: بهداشت , دارو , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی