مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت:

دخالت های غیرمجاز در امر درمان را به اطلاع مسئولان رسانده ایم

دخالت های غیرمجاز در امر درمان را به اطلاع مسئولان رسانده ایم

به گزارش دكتر ایزی مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت به آتش زدن یكی از كتب مرجع پزشكی توسط یكی از مدعیان طب سنتی واكنش نشان داد و اظهار داشت: چنین افرادی پیش از این هم سوابقی در حوزه دخالت غیرمجاز در امر سلامت داشته اند كه باعث به خطر افتادن و تهدید سلامت عمومی اجتماع در موارد بسیار زیادی شده است.


دكتر علیرضا عسگری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اقدام "عباس تبریزیان" در به آتش كشیدن یكی از كتب مرجع پزشكی اظهار داشت: به دنبال اقدام ناشایستی كه این فرد انجام داد و یكی از كتب مرجع پزشكی را به آتش كشید، همه شاهد اقدام مشتركی از جانب وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشكی و حتی حوزه های علمیه بودیم كه با محكوم كردن این اقدام ناپسند و وقیح خواهان برخورد محاكم در جهت پیشگیری از تخریب وجهه علمی و اخلاقی جامعه ایران اسلامی شدند.
وی ادامه داد: چنین افرادی پیش از این هم سوابقی در حوزه دخالت غیرمجاز در امر سلامت داشته اند كه باعث به خطر افتادن و تهدید سلامت عمومی اجتماع در موارد بسیار زیادی شده است. همینطور این اقدامات غیرعلمی سبب توقف درمان خیلی از بیماران شده كه زمینه بروز صدمه های جسمی و روحی گوناگونی در سطح جامعه را بوجود آورده است.
عسگری با اشاره به اینكه مدت قابل توجهی است كه در حوزه نظارت بر درمان این مباحث را پیگیری می نماییم، اظهار داشت: در این راستا دخالت های غیرمجاز افراد غیر متخصص در امر درمان را به اطلاع مسئولان امر رسانده ایم. یكی از اقدامات قابل تقدیری هم كه مقام محترم قضائی در این حوزه انجام داد طی نامه ای به دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور ارسال شد و البته دانشگاه ها حسب وظیفه ذاتی نظارتی خود برخوردهایی را با این اقدامات تهدیدگر سلامت جامعه انجام می دهند.
وی افزود: البته این مورد در كنار سایر اقدامات ایجابی است كه در سطح دانشگاه ها و با هماهنگی دفتر طب ایرانی در وزارت بهداشت انجام شده و ماحصل آن هم تدوین آئین نامه طب ایرانی بود كه در سطح كشور ابلاغ گردید و محدوده فعالیت مجاز اقدام در این عرصه را مشخص كرد. همینطور سلامتكده هایی در حوزه طب سنتی ایجاد گردید.
عسگری تصریح كرد: در حوزه اقدامات سلبی از ابتدا اعلام كردیم كه اگر با كسانی كه وقیحانه دست به چنین اموری می زنند برخورد جدی صورت نگیرد، به خصوص كسانی كه نقش لیدر و پیش قراول این امور هستند، در سطح سلامت گرفتار مشكلات جدی می شویم. باید با قاطعیت تكلیف آنها را در ارتباط با دخالت غیرمجازشان در حوزه سلامت كه حوزه بسیار حساس و مهمی است، معلوم نماییم.
او همینطور اظهار داشت: خوشبختانه موضع گیری كه علمای بزرگوار ما در این عرصه داشتند، كاملا شفاف و مشخص است. بزرگواران در حوزه محترم علمیه هم این قبیل رفتارها را نه تنها محكوم كردند، بلكه خواهان برخورد جدی با این افراد گردیدند. ازاین رو فضای عمومی فعلی كاملا برای برخورد با افرادی كه در امور سلامت دخالت غیرمجاز كرده و مبادرت به مخدوش كردن تصویر جامعه علمی كشور كه در دنیا سرامد و زبانزد است، می كنند، فراهم است.1398/11/05
14:32:22
5.0 / 5
4097
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دانشگاه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی