یافته جدید محققان انگلیسی؛

پیش بینی بازگشت سرطان پوست با آزمایش خون

پیش بینی بازگشت سرطان پوست با آزمایش خون

دكتر ایزی: طبق نتایج یك تحقیق جدید، یك آزمایش خون ساده از بیماران مبتلا به سرطان پوست می تواند به پزشكان در پیش بینی احتمال بازگشت این سرطان تهاجمی سال های پیش از بروز علائم كمك نماید.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، این یافته ها می توانند به شناسایی بیمارانی كه در معرض ریسك بالا بازگشت بیماری شان هستند كمك نماید و بدین ترتیب از درمان های جدید ایمن درمانی بهره گیرند.
در مطالعه انجام شده توسط محققان موسسه تحقیقات سرطان دانشگاه منچستر، نمونه خون ۱۶۱ بیمار مبتلا به مرحله ۲ و ۳ ملانوما بعد از جراحی گرفته شد.
سپس محققان به بررسی نقایص موجود در دو ژن BRAF و NRAS كه با ۷۰ درصد موارد مبتلا شدن به سرطان های پوست ملانوما مرتبط هستند پرداختند. بعد از گذشت ۵ سال، ۳۳ درصد بیمارانی كه دارای تست مثبت خون از لحاظ نقایص در هر یك از این دو ژن بودند زنده مانده بودند، در حالیكه ۶۵ درصد بیماران فاقد این نقص ژنی زنده مانده بودند.
نتایج آشكار ساخت كه سرطان پوست در بیماران دارای نقص و عیب در این دو ژن، در مدت یك سال بعد از جراحی بازگشت یافته بود.
ریچارد مارایس، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «در مورد برخی بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته پوست یا ملانوما، در نهایت سرطان شان بازخواهد گشت. »
ما هیچ آزمایش موثق و مطمئنی در مورد پیش بینی بازگشت بیماری این گروه از بیماران نداشتیم، اما یافته های ما بسیار امیدبخش هستند. این درمان ها می تواند منجر به كاهش ریسك گسترش سرطان شود.

1396/09/17
23:11:03
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی