جهانگیری:

مردم با خودمراقبتی و توجه به آموزش های بهداشتی از مبتلاشدن به ویروس كرونا پیشگیری كنند

مردم با خودمراقبتی و توجه به آموزش های بهداشتی از مبتلاشدن به ویروس كرونا پیشگیری كنند

دكتر ایزی: جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی كشور ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری با اشاره به پیشنهاد دبیرخانه ستاد برای تصویب «چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ»، از كوشش های دبیرخانه برای تدوین این طرح قدردانی كرد و اظهار داشت: سند در واقع نوعی ریل گذاری برای متولیان اجرائیست تا بتوانند در قالب تعیین شده برنامه های اجرایی را بهتر و مطلوبتر پیش برند.
معاون اول رئیس جمهور با تاكید بر اینكه باید به صورت دقیق و روشن مشخص شود كه در تدوین اسناد ملی چه اهدافی را دنبال می نماییم، اشاره كرد: گاهی اسناد شامل موضوعاتی كلی هستند كه كاربرد آنها بیشتر برای امور پژوهشی و كتابخانه ای است اما برخی اسناد در حقیقت نقشه راهی برای اجرا هستند كه در این گونه موارد لازم است چارچوبی مناسب با رویه ای یكسان در این اسناد رعایت شود. بدین سبب طرح چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ كه منجر به یكسان سازی رویه های تدوین اسناد ملی در بخش فرهنگ كشور می شود، كاری باارزش است.
وی در ابتدای جلسه نیز با اشاره به بعضی از اقدامات دولت برای مقابله با ویروس كرونا اظهار داشت: برای پیشگیری و مقابله با این ویروس جلسات گوناگون و برنامه ریزی های گسترده ای ذیل ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس كرونا با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی انجام شده است و همه دستگاه ها موظف به همكاری با این وزارتخانه شده اند.
جهانگیری با اشاره به ابعاد فرهنگی و اجتماعی انتشار ویروس كرونا در بعضی از شهرهای كشور، اشاره كرد: آموزش ها، اقدامات پیشگیرانه و رعایت نكات بهداشتی باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل گردد تا بتوانیم این ویروس را در كشور مهار نماییم.
معاون اول رئیس جمهور با تاكید بر اینكه باید واقعیت ها درباب ویروس كرونا به مردم گفته شود و در عین حال نباید وحشت و نگرانی در جامعه ایجاد گردد، اشاره كرد: مردم باید با خودمراقبتی و توجه به آموزش های بهداشتی در پیش گیری از مبتلاشدن به این ویروس اقدام نمایند و در این میان رعایت نكات بهداشتی و عمل به سفارش های پزشكی خصوصاً در اماكن مذهبی و زیارتی توسط مردم متدین و انقلابی قم كه شیوع این ویروس از این شهر اتفاق افتاده، لازم است.
در این نشست كه وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آموزش و پرورش، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی از تشكیل جلسات كمیته تخصصی ستاد جهت بررسی و تهیه چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ ارائه كرد.
او همینطور با اشاره به نگرانی ها درباب انتشار ویروس كرونا در كشور اشاره كرد: رسانه ها نباید حجم نگرانی در كشور را بالا ببرند چونكه ایجاد بیش از اندازه نگرانی می تواند منجر به لطمه روحی و روانی در جامعه شود.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی عضو شورای انقلاب فرهنگی نیز از علما و ائمه جمعه خواست درباب لزوم رعایت نكات بهداشتی در اماكن مذهبی مثل حرم های مطهر، اماكن زیارتی و مساجد روشنگری با مردم صحبت كنند.
در ادامه جلسه طرح "چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ" مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای ستاد نظرات و دیدگاه های خودرا درباب این طرح مطرح نمودند.
در جمع بندی نظرات و پیشنهادات، كلیات طرح " چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ" به تصویب رسید و مقرر شد دبیرخانه ستاد با ستاندن نظرات اصلاحی دستگاه های ذیربط متن نهایی طرح را تدوین نماید.
منبع:

1398/12/05
22:30:34
5.0 / 5
3652
تگهای خبر: آموزش , برند , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی