نگرانی وكیل مدافع محمدعلی نجفی از احتمال ابتلای موكلش به كرونا

نگرانی وكیل مدافع محمدعلی نجفی از احتمال ابتلای موكلش به كرونا

دكتر ایزی: وكیل مدافع محمدعلی نجفی با ابراز نگرانی نسبت به احتمال موكلش به ویروس كرونا در زندان، از قوه قضاییه خواست كه با قبول وثیقه به او مرخصی بدهند.حمیدرضا گودرزی در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار نمود: باتوجه به این كه موكلم به درمانگاه زندان مراجعه نموده و اقدامات درمانی را انجام داده و علایم سرماخوردگی او ادامه دارد و با توجه به این كه بیماری های زمینه ای مثل قلبی و دیابت از مواردی است كه در صورت بیماری كرونا خطر مرگ برای افراد دارد و موكلم تحت عمل جراحی قرار گرفته است و دیابت دارد؛ پس خطر مرگ بیشتر از همیشه او را تهدید می كند.

وی اضافه كرد: از طرف دیگر قرار وثیقه صادر شده كه برای آزادی او سپرده شد، مورد قبول دادگاه واقع نشده كه از لحاظ قانونی باید وثیقه پذیرفته شود و در این شرایط كه اپیدمی كرونا در جامعه است و باتوجه به وضعیت خاص موكلم باید نسبت به قبول قرار وثیقه اقدام گردد.

وكیل مدافع نجفی اظهار داشت: با توجه به این كه موكلم سرماخوردگی دارد و خانواده اش نگران وضعیت او هستند پس از قوه قضاییه می خواهیم با قبول قرار وثیقه موكلم او از زندان به مرخصی بیاید و در صورت تایید حكم مجازات را تحمل كند.

براساس این گزارش، در دور اول رسیدگی به پرونده نجفی سه جلسه دادگاه در شعبه ۹ دادگاه كیفری یك تهران به ریاست قاضی محمدی كشكولی برگزار شد، بعد از اعلام محكومیت نجفی به قصاص و حبس، خانواده میترا استاد از قصاص گذشت كردند اما وكیل نجفی به رای صادره اعتراض كرد.

پس از اعتراض به پرونده، دیوان عالی كشور حكم صادره از طرف شعبه ۹ دادگاه كیفری یك تهران را نقض و پرونده را برای رسیدگی مجددبه همان شعبه فرستاد. دو جلسه دادگاه در دور دوم رسیدگی به این پرونده در ایام ۶ و ۹ آذرماه سال جاری در شعبه نهم دادگاه كیفری یك تهران به ریاست قاضی محمدی كشكولی انجام شد و در نتیجه رسیدگی باردیگر، نجفی به شش سال و شش ماه حبس تعزیری به بهتان قتل و جهت نگهداری اسلحه به یك سال و سه ماه حبس تعزیری محكوم شد.

۲۵ دی ماه سال جاری گودرزی گفته بود كه بعد از فرجام خواهی نسبت به رای صادره، پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی كشور ارجاع شده و شعبه مذكور در حال بررسی است.

در آخرین اظهارنظر هم اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه گفته بود كه هنوز رای پرونده نجفی در دور دوم رسیدگی از طرف دیوان عالی صادر نشده است.
1398/12/07
11:15:36
5.0 / 5
4138
تگهای خبر: بیماری , جراحی , درمان , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی