یك مقام مسئول اعلام كرد

تولید اقلام بهداشتی ۶ تا ۸ برابر شده است

تولید اقلام بهداشتی ۶ تا ۸ برابر شده است

به گزارش دكتر ایزی یك مقام مسئول از برگزاری جلسات روزانه با وزارت صنعت برای تامین اقلام مورد نیاز بهداشتی آگاهی داد و اظهار داشت: ظرف روزهای آینده بخش عمده ای از نیازهای مراكز درمانی و داروخانه ها را تامین می نماییم.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت محمدرضا شانه ساز در نشست مشترك با قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وزارت صمت برای تامین اقلام بهداشتی و پزشكی اظهار داشت: تقریباً از شروع هفته گذشته، به صورت روزانه و مرتب جلساتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شده تا هماهنگی كامل تری در توزیع اقلام ضدعفونی كننده، ماسك و لباس های پزشكی انجام داده و مایحتاج كادر درمانی و مردم را تامین نماییم.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اضافه كرد: شیوع كرونا با سایر بحران هایی همچون سیل و زلزله كه در كشور رخ می دهد متفاوت می باشد، چونكه در حوادث طبیعی، ممكنست چند استان را درگیر نماید؛ در صورتیكه ویروس كرونا همه كشور را درگیر كرده و حتی بخش عمده ای از جهان نیز درگیر شده است؛ بدین سبب اقلامی كه الان در كشور به لحاظ دارویی و پزشكی، مورد نیاز است، از خارج از كشور نیز به راحتی قابل تامین نیست.
وی اشاره كرد: وزارت بهداشت و وارد كنندگان، در هفته های گذشته تلاش بسیاری برای خرید ماسك از سایر بازارهای جهانی داشتند، در صورتیكه حتی حاضر بودیم قیمت بالا هم بپردازیم، اما در لحظه های آخری كه محموله ها در حال حركت به سمت كشور بود، توسط دولت كشورهای صادركننده متوقف می شد، چونكه خود آنها نیز به این اقلام نیاز دارند.
به گفته شانه ساز، بعضی از استانها و دانشگاه های كشور، بیشتر درگیر ویروس كرونا شده اند؛ بدین سبب از ابتدا به صورت ویژه تر بر روی تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز آنها تمركز كردیم، ضمن اینكه الان نیز تولید اقلام مورد نیاز در كشور ۶ تا ۸ برابر شده است، در صورتیكه به تناسب نیاز كشور ۲۰ برابر است.
وی گفت: هنوز گپ عمده ای در ماسك های N۹۵ داریم؛ این در حالیست كه در ابتدای شیوع این ویروس، یك واحد تولیدی در كشور داشتیم كه ده هزار عدد در روز تولید می كرد، اما الان با كمك صنایع دفاع، به ۴۰ هزار عدد در روز رسیده ایم در صورتیكه نیاز كشور به ۱۰۰ هزار عدد ماسك N۹۵ در روز است.
شانه ساز افزود: الان با زیر بار بردن ظرفیت های تولید مردمی و دستگاه های جهادی همچون صنایع دفاع، بسیج، بسیج اصناف و واحدهای تولیدی- صنفی به مرور در حال تكمیل ظرفیت مورد نیاز هستیم.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی افزود: اولویت در توزیع این اقلام با مراكز بهداشتی است كه تعداد پذیرش بیشتری از بیماران دارند، اما با راهكارهایی كه در نظر گرفته شده، ظرف چند روز آینده به داروخانه ها نیز كه محل مطمئن عرضه این محصولات هستند، اقلام را ارائه خواهیم كرد؛ ضمن اینكه توزیع نیز به صورت متمركز بوسیله شركتهای رسمی پخش دارو در داروخانه ها شروع خواهد شد.
وی افزود: وزارت بهداشت فیلم های آموزشی را برای تولید ماسك های خانگی منتشر نموده كه بر این اساس امیدواریم ظرف هفته جاری، بخش مهمی از خواسته های مراكز درمانی را پاسخ دهیم.


منبع:

1398/12/20
17:59:35
5.0 / 5
3446
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی