گلایه شدید وزیر بهداشت از مردم:

برخی ها نفس همكاران ما را گرفتند و خودشان را هم به زحمت انداختند

برخی ها نفس همكاران ما را گرفتند و خودشان را هم به زحمت انداختند

به گزارش دكتر ایزی وزیر بهداشت ضمن گلایه از مردم به سبب جدی نگرفتن كرونا، اظهار داشت: متاسفانه در چنین شرایط سختی، مردم همراهی كافی نمی كنند؛ مراكز خرید غلغله است و ترافیك و ایاب و ذهاب مردم را همانند قبل در سطح شهر شاهدیم؛ انگار نه انگار چنین اتفاقی رخ داده است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی ضمن گلایه از مردم به سبب جدی نگرفتن كرونا اظهار داشت: گله مندی بسیار شدیدی دارم؛ برخی نفس همكاران ما را گرفتند و خودشان را هم به زحمت انداختند. چقدر باید این حرف را به مردم زد و خواهش كرد؟ امسال یك سال استثنایی است و شاید یك دفعه در قرن این اتفاق برای دنیا افتد و سازمان جهانی بهداشت پاندمی اعلام نماید.
وی افزود: متاسفانه در چنین شرایط سختی، مردم همراهی كافی نمی كنند، در مراكز خرید غلغله است و ترافیك و ایاب و ذهاب مردم را همانند قبل در سطح شهر شاهدیم. انگار نه انگار چنین اتفاقی رخ داده است. مردم به صورت عادی در سطح شهر می گردند؛ در صورتیكه باید با امسال بعنوان یك سال استثنایی، طور دیگری برخورد كرد.
نمكی با اشاره به جنب و جوش و رفت وآمد شهری و بین شهری در ایران در مقایسه با كشورهایی كه به لحاظ فرهنگی با ما فاصله دارند و از ما دورتر هستند ولی موارد را رعایت می كنند، اظهار داشت: آنها همه چیز را رعایت می كنند و مسافرت ها و رفت و آمدشان در حد صفر و ماندن در خانه در حد ۱۰۰ در صد است، مگر در موارد ضروری و با هماهنگی دولتی. اما اینجا همه سفر می روند، به هركجا بخواهند رفت وآمد كرده و خرید می كنند.

تصویب محدودیت های جدید ترددی
وزیر بهداشت با اشاره به تصویب محدودیت های جدید ترددی در جلسه بعدی ستاد با رئیس جمهور اظهار داشت: باید در خروجی شهرها كیت بگذاریم و هر مورد مشكوكی را بلافاصله به محلی كه تعیین كرده ایم و جریمه سنگینی را برای افرادی كه می دانند آلوده اند و یا مشكوك به بیماری هستند تعیین نماییم تا جریمه این ندانم كاری و نافرمانی اجتماعی را بپردازند كه آنرا هم ان شاءاله تعیین می نماییم.
وی اظهار داشت: اگر مردم می خواهند سینی در سفره هفت سین اضافه كنند آن سین سلامتی است.
وزیر بهداشت همین طور درباره ماسك و ژل، با اشاره به اینكه بحث ماسك و ژل و به ویژه ماسك های سه لایه در اختیار ما نبود و قرار بود كه مجموعه دیگری در وزارت صمت آنرا دنبال كند، اظهار داشت: این كار ها دارد خوب دنبال می شود و امروز ساعت 12 همكارانم برای دوخت ماسك های پارچه ای با استانداردهایی كه ما تعیین كرده ایم با اتحادیه دوزندان جلسه ای داشتند.
وی اضافه كرد: به تمام استانها دستور دادم كه می توانند بدون مجوز سازمان غذا و دارو، خود رئیس دانشگاه علوم پزشكی و معاون غذا و داروی استان سریعا مجوز برای تولید الكل، ماسك و مواد شوینده و ضدعفونی كننده صادر كنند و در سطح استان استفاده و یا به استان های دیگر بفرستند.
وی با اشاره به ماسك N95 و پوشش هایی كه برای حفاظت پرسنل استفاده می شود، اظهار داشت: وقتی از ارسال آن از بیرون كشور ناامید شدیم، تمام تلاش را برای دوخت و تهیه در داخل گذاشتیم و از این هفته به نقطه تعادلی می رسیم. محموله ای كه از بیرون كشور با هزار فشار خریده بودیم، امروز و فردا می رسد و هفته آینده برای توزیع ماسك و ژل و غیره هفته آرام تری را خواهیم داشت.
منبع:

1398/12/22
14:48:42
5.0 / 5
3262
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی